Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

    středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V patnácti chatách po sobě nechali děsnou spoušť. Už jsou ve vazbě

BLATENSKO – Policii se podařilo objasnit případ rozsáhlého řádění zlodějů na Blatensku. A také na Horažďovicku a Sušicku. Muži, které policie dopadla, vykradli mimo jiné patnáct rekreačních chat nedaleko Vrbna na Blatensku a zanechali po sobě neuvěřitelnou spoušť. Nyní ale policie aktuálně informovala, že jejich řádění ukončila a muži skončili ve vazbě. Navíc se podařilo zajistit hodně ukradených věcí v jejích „doupěti“.

 

O případu vloupání do chat na Blatensku u Vrbna jsme informovali v závěru listopadu. „Po pachatelích zůstala majitelům v objektech nevídaná spoušť – vypáčená okna, garážová vrata, dveře, rozházené věci a prázdná místa po elektronice, nářadí a dalším vybavení. Pachatelé se během jedné noci vloupali celkem do patnácti objektů, ze kterých vynosili a odcizili věci za více než 350 tisíc korun. Škoda, kterou dvojice pachatelů způsobila na zařízení, se vyšplhala na 130 tisíc korun," připomněla případ strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Na případu nakonec pracovali kriminalisté ze Strakonic, Klatov a Sušice. A ti dopadli dva recidivisty z Klatovska. A to poměrně mladé ve věku 22 a 23 let. „Oba pachatelé mají na svědomí nejen majetkovou kriminalitu na Blatensku, ale také na Horažďovicku a Sušicku. Strakoničtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Klatovska odhalili během krátké doby také skrýš pachatelů, kam kradené věci odváželi. Recidivisté z chatové oblasti u Vrbna odvezli všechny věci osobním automobilem do garáže na Sušicku, kde je uschovali a část z nich prodali. Policistům se podařilo část věcí zajistit a v průběhu trestního řízení budou majitelům vráceny," informovala Jaromíra Nováková.

Trestní řízení vedou kriminalisté z Klatov, kteří podali podnět k návrhu na vzetí recidivistů do vazby, a tomu klatovský okresní soud vyhověl. Oběma teď hrozí až pět let vězení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace