Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

V Písku uvažovali o druhých jeslích. Nakonec jedny stačí

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – Rada města navrhuje přesun jeslí. Nejedná se o fyzické stěhování, ale o organizační změnu. Od 1. října jesle nebudou patřit pod pečovatelskou službu, ale začnou fungovat v rámci Základní školy Edvarda Beneše.

 

Jesle sídlí ve vnitrobloku Erbenovy ulice v blízkosti 15. mateřské školy, nabízí se tedy logické sloučení. Loni došlo k legislativním změnám, jejichž následkem přestaly být jesle zdravotnickým zařízením, právně nejsou ani školským zařízením. Řídí se hygienickými vyhláškami shodnými pro mateřské školy, dále však platí, že učitelky musí mít zdravotnické vzdělání.

Písecké jesle, které jako jedny z mála v kraji zůstaly zachovány, mají kapacitu 55 dětí, která může být navýšena až na 62 dětí. O děti se stará 9 zaměstnanců.

„Jesle jsou naplněné a existuje i pořadník. V tuto chvíli nejsou schopny pokrýt poptávku, ale počet narozených dětí od roku 2009 neustále klesá,“ vysvětlil starosta Ondřej Veselý, proč město upustilo od myšlenky, že by ještě zřídilo druhé jesle v uprázdněné budově školky v ulici Dr. Milady Horákové. Kapacita mateřských škol je také dostatečná a dokonce zbylo 22 volných míst. Tím se Písek stal druhým městem v republice, kde jsou volná místa ve školkách, i když město samozřejmě nemohlo vyhovět všem požadavkům na umístění do konkrétního zařízení.

Jelikož legislativa směřuje k větší možnosti zapisovat i dvouleté děti do mateřských škol, předpokládá město, že jesle budou nakonec sloužit jen pro jedno až dvouleté děti a jedno zařízení tedy pro Písek postačí.

Organizační změnu, kterou se jesle vyčlení z pečovatelské služby, musí ještě schválit zastupitelstvo.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace