Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

V Prachaticích mimořádně jednali zastupitelé. Koupě chaty na Libíně prošla!

PRACHATICE - Mimořádně svolané jednání prachatického zastupitelstva dnes přineslo zvrat. Přestože 25. října zastupitelé odmítli koupit turistickou chatu s restaurací na vrchu Libín, dnes se pro získání souboru staveb a pozemků zvedlo dvanáct rukou. Stačilo přitom jedenáct. Většina tedy byla o poznání větší než těsná. O svolání mimořádného zastupitelstva požádala zákonná třetina zastupitelů - konkrétně z volebních stran Pro Prachatice, Živé Prachatice, ODS a KDU-ČSL.

 

"Oceňuji, že nám pan starosta vyhověl se svoláním na tento den, kdy mohli být přítomni všichni, kteří koupi podporují. Za to jsem panu Malému poděkoval," zmínil Robert Zeman z uskupení Pro Prachatice.

K opozičním zastupitelům, kteří koupi dlouhodobě podporovali, se dnes přidali i oba místostarostové - Jan Klimeš z ČSSD a Miroslav Lorenc z ANO. Tím převážili misky vah ve prospěch koupě souboru nemovitostí a pozemků od společnosti Libín- Oase podnikatele René Franze Odermanna z Horšovského Týna, a to za 8.6 milionu korun.

"Mám radost, že chata na Libíně zůstane nám všem. A je to i symbolické, že rozhodnutí padlo den po 17. listopadu, a že se něco dobrého povedlo v této složité době," řekl iniciátor Robert Zeman.

Podle jeho slov teď může v zastupitelstvu probíhat diskuse o dalším využití. Na minulém zasedání zastupitelstva 25. října převážily obavy z následných nákladů na rekonstrukci. Ta podle Roberta Zemana může probíhat i na etapy, ale stejně tak se dá chata hned otevřít, protože kuchyně je funkční. Hlavní podle něj bylo uchovat tyto nemovitosti na vrcholu Libína, který je včetně chaty pro Prachatické srdeční záležitostí, v majetku města.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace