Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V sobotu odpoledne starostka předala vládu nad Chýnovem maškarám

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

CHÝNOV – Klíč od města převzal od starostky Andrey Fraitové mušketýr krátce po půl druhé. Masky už ve třináct hodin zaplnily prostor před školou. Také hudba vyhrávala pěkně do noty. Maškarní průvod se poté vydal vzhůru Nádražní ulicí. Letos se konal již posedmé.

Trasa je pokaždé jiná. První zastávka byla v Hospůdce na Křivé. Průvod vždy obejde celé město. Zásoby případně vezou s sebou na voze. A na všechny se dostalo. Rozdávali domácí koblihy z choustnické pekárny a čaj pro zahřátí.

Bylo trochu větrno, avšak alespoň zpočátku počasí přálo. Schází se pravidelně kolem třiceti lidí. Letos se jich však před školou na Gabrielově náměstí sešlo mnohem víc.

Mušketýři a piráti, klauni s motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, také Superman dorazil i s mnichem. Po cestě se k průvodu přidávali další lidé.

Sličná šenkýřka zajistila občerstvení, až průvod kolem 17. hodiny skončí. Objednala v restauraci u bazénu ovarovou polévku a ovar.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace