Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

V soutěži mladých cyklistů uspěli neslyšící žáci z Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dopravní soutěž mladých cyklistů ve Valašském Meziříčí dobyli českobudějovičtí žáci ze Základní školy pro neslyšící. „Tato celostátní soutěž se zahraniční účastí je organizovaná podle propozic vydaných Ministerstvem dopravy, oddělením Besip. Budějovická škola se v poměrně velké konkurenci umístila v I. kategorii na prvním místě z dvanácti soutěžících družstev a v II. kategorii na třetím místě z celkem čtrnácti družstev, což je veliký úspěch i s přihlédnutím k tomu, že jde o děti s určitým handicapem, které musejí zdolávat podmínky běžného provozu na komunikacích,“ říká krajský koordinátor BESIP Václav Kovář.

 

Do školy v Riegrově ulici se ve čtvrtek 8. října vypravil také náměstek primátora Petr Podhola, aby žákům k výraznému úspěchu gratuloval a předal jim drobné dárky. „Všem patří můj velký dík za skvělou reprezentaci našeho města. Děti s poruchou sluchu mají život složitější a možná se o to více dokáží radovat z toho, co se jim povedlo,“ dodal náměstek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace