Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

V Táboře do kanalizace natekl olej, v Českých Budějovicích tomu hasiči zabránili

ČESKOBUDĚJOVICKO/TÁBORSKO – Už potřetí od začátku týdne řešili jihočeští profesionální hasiči únik nebezpečných látek. Naposledy dnes před půl sedmou ráno, kdy byla jednotka ze stanice Suché Vrbné vyslána do Tovární ulice v Českých Budějovicích. Došlo zde k proražení nádrže od nafty kamiónu. „Zasahujícím hasičům se podařilo zachytit naftu na silnici tak, že nenatekla do kanalizace. Veškerou uniklou naftu, přibližně 50 litrů, na silnici zasypali sorbentem. Dostatečné množství bylo přivezeno ze stanice České Budějovice,“ popsala jihočeská mluvčí hasičů Vendula Matějů.

 

Další dva případy se staly o dva dny dříve na Táborsku. V pondělí 13. května před 11. hodinou vytekl v areálu firmy v Družstevní ulici v Táboře – Čekanicích z nákladního auta po technické závadě na pístu hydraulický olej. „Přibližně 15 litrů vyteklo na silnici a do kanalizace. Na místě zasahovala profesionální jednotka z táborské stanice, jejíž velitel si vyžádal přítomnost pracovníka odboru životního prostředí městského úřadu. Hasiči olej na silnici zasypali sorbentem a co bylo možné, vyčerpali z kanalizace," upřesnila Vendula Matějů. Dále pak zmonitorovali kanalizační vedení až po vodoteč. Zde již podle mluvčí olej nebyl zjištěn, ale přesto zde jednotka instalovala sorpčního hada. Poté hasiči zásah ukončili.

V úterý v půl třetí odpoledne po technické závadě na motoru vytekl z kontejnerového nákladního vozu s přívěsem na silnici I/3 u Bošilce motorový olej. „Skvrnu v délce přibližně 250 metrů a šířce přibližně 50 metrů zasypali profesionální hasiči ze stanice Soběslav sorbentem," uvedla mluvčí. Mezitím velitel zásahu povolal na místo pohotovostní vozidlo SÚS k úplné likvidaci oleje a také Policii ČR, aby usměrnila provoz na silnici v místě zásahu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace