Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Táboře U Ptáka postaví soukromý investor náhradní parkovací místa

Na severním okraji parkoviště se nachází odpočinková sestava stolu a lavic. Podle nákresu zůstane na svém místě a parkovací místa vzniknou až za ní. , Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

Na severním okraji parkoviště se nachází odpočinková sestava stolu a lavic. Podle nákresu zůstane na svém místě a parkovací místa vzniknou až za ní.     Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 20.12.2018 13:16

TÁBOR - Táborští zastupitelé souhlasili, aby spoluvlastníci domu 3066 v ulici K Potoku Miroslava Prachařová a Jakub Štěch přistavěli k parkovišti Pod Ptákem v údolí Tismenického potoka na své náklady šest míst. Majitelé uvedenou nemovitost ve vilové čtvrti pod Bezručovou ulicí přestavují z rodinného domu na bytový dům a k tomu jsou ze zákona povinni vybudovat příslušný počet parkovacích míst.

 

Město souhlasí, že o tato místa se rozšíří parkoviště Pod Ptákem, a to na jeho severní straně. Parkovací místa ovšem nebudou vyhrazena pro obyvatele uvedeného domu, budou veřejná a město je zařadí do své kapacity parkovacích ploch. Zastupitelé tento záměr odsouhlasili včetně návrhu smlouvy. Od jejího podpisu musí parkovací místa investor přestavby domu vybudovat do dvou let.

Parkoviště U Ptáka prosadil na louce u Tismenického potoka architekt Martin Jirovský, který byl táborským místostarostou v letech 2006 až 2010. Tehdy zaznívaly i pochybnosti, jestli bude parkoviště v údolí pod Holečkovými sady využité. Dnes je prakticky denně zaplněné a využívají ho k odstavení aut i lidé, kteří pracují na Starém městě.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tábor, město parkovišť.

  Vloženo 20.12.2018 15:34:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   .....betonu a nesmyslných cyklostezek.

   Vloženo 20.12.2018 18:44:52

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak se odstěhujte někam hodně daleko, aby vás tohle strašný město a strašní lidi nepřivedli do hrobu. I nám bude bez kňouralů lépe.

    Vloženo 21.12.2018 08:24:35

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Nikdo tady neřekl, že je Tábor strašné město. Bohužel v něm žijí strašní lidé, kteří si neuvědomují jaké "nádhery" tady zanechávají svým dětem a budoucím generacím.

     Vloženo 21.12.2018 12:16:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace