Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Včely bzučí mezi a a gis

  Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

  Přednáška.

 • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

  Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

V Táboře začíná topná sezona

TÁBOR - Jak právě informovala městská společnost Bytes, dneškem zahajuje topnou sezonu v Táboře. Průměrná denní teplota venkovního vzduchu se v posledních dvou dnech pohybovala kolem 13 stupňů Celsia a zohledněna je také předpověď počasí na příští dny.

Diskuse k článku - 21 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jan 

  Reagovat

   

  Bydlím v části města, do které je dodáváno levnější teplo z Plané. Budu tedy platit méně, nebo budu dotovat občany z jiných částí města ?

  Vloženo 19.9.2019 12:06:52

  • občan 

   Reagovat

    

   Naivko!

   Vloženo 19.9.2019 14:49:07

  • Semerák 

   Reagovat

    

   V současné době probíhá jednání s Tta o ceně na příští rok, takže uvidíme, jak se vše vyvine.

   Vloženo 23.9.2019 08:33:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pane Semeráku, prosím, odpovězte mi na otázku jste-li Čech a zda jste chodil do české školy. Pokud ano, tak byste měl vědět, že "pokud by šli radiátory vypnout" jak píšete, se ve slově šly píše ypsilon. Podobně ve větě "bohužel jsme závislý na ceně..." se naopak píše ve slově závislí měkké í !!! Pokud tedy budete zase chtít příště něco psát, požádejte raději Vaši sekretářku. Snad na tom bude po gramatické stránce o něco lépe než Vy. Myslím, že člověk na takovéto pozici by měl být všestranně vzdělaný a pokud chce publikovat příspěvky na veřejnosti měl by znát pravidla českého pravopisu. V tomto smyslu je Vaše vyjadřování se před veřejností ostudné!

  Vloženo 19.9.2019 08:25:40

  • občan 

   Reagovat

    

   Myslím, že i když se pan Semerák zlepší v gramatice, cenu tepla v Táboře to moc neovlivní. Pokud by dokázal zajistit cenu pod 500,- Kč, ať si píše měkké i tvrdé i/y kam chce. Budu ho mít přesto rád. Teď ho rád mít nemohu, protože 720,- Kč/GJ je moc. V tomto ohledu přenášíte podstatu diskuze na jinam. Takže to tam zase vracím zpátky.

   Vloženo 19.9.2019 09:32:08

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jste typický představitel konzumní společnosti, odchovaný bolševickým režimem. Vaše krédo je ve smyslu, že lidé, včetně Vás, mohou být v globálu blbí jak tágo, hlavně když je vše co nejlevnější, nejlépe zadarmo. Pamatujte, že vše souvisí se vším. Právě třeba proto daných 720,-Kč/GJ, místo Vámi požadovaných 500, souvisí s komplexní inteligencí lidí kteří to mají na starosti...

    Vloženo 19.9.2019 13:50:13

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Mít Vaší inteligenci, tak máme teplo za 16,90 Kč, ale protože Vaše IQ je podstatně vyšší než ostatních, tak mi blbí platíme 720 Kč, za trest. Pochopil jsem to správně? Nebo se mám jít pohoupat na koně? A konzumní jsem, na snídani, obědě a večeři, s chutí.

     Vloženo 19.9.2019 14:12:45

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Tak já sleduji ten vývoj v TT dost dlouho a pan Semerák je v tom nevinně. Neměl příliš vliv na cenu tepla v Táboře. Za to může Fišer, Dědič, Randová, Petrová a spol a oni to ví. Panu Semerákovi to dali loni jako horký brambor, protože nevěděli co s tím. Já být v jeho kůži tak mi fakt nesejde nejen na i/y, ale vykašlu se i na s/z, e/ě, m/mn, protože v TT je třeba umět německy. Váš názor, že i/y ovlivňuje něco na této planetě je zcela mimo mísu. Same things go without your nonsence opinion.

     Vloženo 19.9.2019 14:47:04

  • Semerák 

   Reagovat

    

   za mojí češtinu se velice omlouvám, věřte mi, že spolu s nechutí ke koprové omáčce je to moje největší slabina a sekretářka se v opravách dokumentů, které napíši, velice zapotí. Ve svých letech to již nespravím, jsem prostě spíše na čísla.

   Vloženo 23.9.2019 08:31:59

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proboha!!! Proč?

  Vloženo 18.9.2019 22:26:35

 • Semerak 

  Reagovat

   

  V případě venkovní teploty nad 15 stupňů se systém v domě prostřednictvím DPS sám vypne.

  Vloženo 18.9.2019 20:47:10

  • Důchodce720 

   Reagovat

    

   Pane Semeráku bude to letos za 720 kč/ za GJ? Pokud ano ušetřím, když si vezmu teplákovku a vypnu radiátory? Nebo mi to rozpočte podle celkové spotřeby domu? Čtu v iDnes, že je hodně exekucí. Chtěl bych zemřít bez dluhů. Že to bude v teplém oblečení mi nevadí.

   Vloženo 19.9.2019 05:47:31

   • Semerák 

    Reagovat

     

    Děláme vše pro to, aby cena tepla byla co nejnižší. Bohužel jsme závislý (ještě v letošním roce - nakupujeme 95% naší distribuce) na ceně z teplárny Tábor. Již v tomto roce nepromítáme všechny náklady co ceny tepla, takže dosahujeme při prodeji ztrátu cca 7 mil. Kč. V příštím roce začne dodávka tepla z Plané ( pak budeme nakupovat cca 45% z Plané, 50% z Tta a 5% si vyrábíme sami), což, jak očekáváme pro naše odběratele bude mít příznivý efekt (pokud Tta výrazně nezdraží) V současné době začínají jednání o dodávkách tak uvidíme jak dopadnou.

    Vloženo 19.9.2019 07:42:33

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     A co takhle odstřihnout se od té nenasytné teplárenské hydry a instalovat tepelná čerpadla, která se dnes běžně používají a lidé, kteří bydlí v takovýchto domech ušetří značnou částku. Tedy alespoň tam kde to půjde... ??

     Vloženo 19.9.2019 08:26:14

     • občan 

      Reagovat

       

      Kvalitní názor. tepelná čerpadla dokáží až pod 300 Kč/GJ. Aby to v Táboře šlo, muselo by se na radnici defenestrovat. A to nejde, protože by nás zatkli a odsoudili pro ublížení na zdraví. Jediné co lze použít je ústava a zákon obcích. A to zas mi občané používat neumíme a žádný právník proti radnici nepůjde. Takže nám zbývají volby a kdo bude mít v programu tepelná čerpadla v městských bytech za 300 kč/GJ, tak mu musíme dát 51% a musí ještě před volbami s občany uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí.

      Vloženo 19.9.2019 09:41:41

      • Semerák 

       Reagovat

        

       cena pod 300 v dnešní době, kdy roste cena el.energie je docela odvážné tvrzení. pro srovnání, jelikož dostáváme každý den výstup s komoditní burzy, tak ještě v roce 2015 byla cena el. energie kolem 800 Kč za MWh, včerejší cena je na 1386 za MWh. některé prognozy počítají s cenou kolem 2200 za MWh v roce 2021(němci vypínají jaderné elektrárny). Tak uvidíme. Pravděpodobně nezapočítáváte investici do TČ, rozpočítejte jí na potřebné množství tepla. je to jen kouzlení s čísli.

       Vloženo 19.9.2019 12:00:29

       • občan 

        Reagovat

         

        To je právě to. Všichni dnes ví kolik spotřebuje tepelné čerpadlo elektrické energie. Vždyť E-on, ČEZ atp. nabízejí vybilancované solární elektrárny z akumulací. Je to jen věc, zda Bytes bude velká servisní organizace lokálních zdrojů. Všichni kdo tomu dnes trochu rozumí, ví, že soláry mohou být zálohovány z běžné sítě, takže nehrozí výpadky při nedostatku slunečního svitu, počáteční investice se zaplatí do 6 let a minimálně 10-15 let jedete zadarmo. Samozřejmě, že to mění trh, typ služeb a zvyšují nároky na odbornost a organizační talent. Nicméně je to vcelku jasné. Proč ty věci v Táboře nejsou tlačeny prioritně, je zcela zřejmé. Jsou to teplá místa ve správních radách, každý si na centrální distribuci něco přirazí a občan jen kouká. Pan Semrák taky ví o co jde. Ale pan Semerák je jednatel Bytesu a je vázán pokyny vlastníků a to je město Tábor. A najednou jsem v začarovaném kruhu. Nic nedává smysl, vše je obtížné, používají se nekvalitní protiargumenty.

        Vloženo 19.9.2019 16:12:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Když se podívám kolem, tak všude jsou přes den otevřená okna nebo alespoň ventilace, ale přitom se topí. Myslím, že by stačilo topit večer a ráno.

  Vloženo 18.9.2019 19:27:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Každý přece může použít radiátorový ventil s termohlavicí a stáhnout jej na minimum. Pak topit přestane. Když je venku světlo, taky si lustr zhasnete, nebo ne ??

   Vloženo 18.9.2019 20:16:11

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    I minimum stažený ventil pouští teplo do tělesa, ušetříte ano, ale topení nevypnete. Čím více šetříte, tím více se zdražuje teplo, neboť dodavatel má nastaveny plány zisku a když druhá strana pro drahou energii šetří, tak aby plán byl dodržen, energie se zdraží a je to doma. U dodávky vody je to krásně vidět, za čas to dospěje ke stavu, že nebudete žádnou vodu odebírat, ale platit budete jako mourovatý. Holt, plány zisků a náklady jsou, ať odebíráte či ne.

    Vloženo 19.9.2019 07:18:37

    • Semerák 

     Reagovat

      

     Zde máte pravdu pouze částečně. O tomto se vedou diskuse napříč celou republikou. Nastavení minimálního odběru má co dělat se společným vytápěním domu. Pokud by šli radiátory vypnout úplně, pak budete vlastně čerpat teplo od sousedů, kterým teplo proteče měřákem. neboli ho vlastně sousedům kradete. je to velmi zjednodušeně napsané. Při minimálním nastavení termoventilu na 1, tento spíná (myslím něco kolem 16 - 17 stupních). Plán zisku s tím nemá co dělat. věřte mi, že jak jsem psal výše, jedeme letos v mínusu. Přibližně 85% naší ceny tepla tvoří nákup od Tta. Do zbylých 15% se musím vejít s odpisy, elektřinou na pohon systému (čerpadla a pod) mzdami, plynem, náklady na opravu a servis a pod. největší zátěž tvoří vždy mandatorní výdaje, tedy ne zisk.

     Vloženo 19.9.2019 07:51:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace