banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

V Třeboni se otevírá nové infocentrum

TŘEBOŇ - V sobotu 27. května 2017 v 9:00 bude slavnostně otevřeno Turistické informační centrum (TIC) města Třeboně. Nové prostory našlo zdejší „íčko“ na Masarykově náměstí, v budově čp. 1.

Turistické informační centrum vzniklo přestavbou přízemí historické radnice, kde bývala prodejna tiskovin a tabáku, a navazujících prostor - někdejší cestovní kanceláře a vstupní haly Kina Světozor. „Podmínkou bylo zachování TIC na Masarykově náměstí, v samotném centru města. Tento konkrétní prostor jsme zvolili také kvůli plánované adaptaci domu čp.1 na Dům animace. TIC by mělo zároveň v budoucnu sloužit i jako vstupní komunikace do expozice.", upřesňuje místostarosta Josef Pindroch. Přestavba prostor si vyžádala náklady cca ve výši 3 420 000 Kč, včetně vybavení. Nové prostory jsou reprezentativnějším a kulturnějším prostředím. Kromě příjemného řešení interiéru poskytuje veřejná část centra také více prostoru pro propagační materiály, pult pro psaní, komfortnější vstup a více prezentačních vitrín. V proskleném výklenku před vchodem bude možno na monitoru sledovat upoutávky na aktuální akce nebo prezentační videa. Také nově otevřená WC v blízkosti informačního centra na nádvoří divadla jsou krokem ke zlepšení návštěvnického komfortu. TIC města Třeboně je jedním z nejnavštěvovanějších informačních center v kraji, říká vedoucí Michaela Kajerová: „Turistické informační centrum města Třeboně v roce 2016 navštívilo bezmála 85 tisíc zájemců o služby. Každým rokem zaznamenáváme významný nárůst a opakované rekordní počty. Přibližně jednu třetinu našich klientů tvoří turisté ze zahraničí. Nepočítáme všechny zájemce o informace obsloužené po telefonu, elektronickou nebo konvenční poštou. Do počtu těch, co využili služby třeboňského „íčka" patří i návštěvníci radniční věže (v roce 2016 celkem 26 228 osob) a pravidelných prohlídek divadla (696 osob)." O kvalitě služeb třeboňského infocentra svědčí i výsledky pravidelné certifikace profesní asociace A.T.I.C. s hodnocením mezi 96 až 100 % a násobné umístění na druhém místě v Jihočeském kraji v soutěži Informační centrum roku. Mezi poskytovanými službami je rovněž prodej vstupenek prostřednictvím portálů Ticket Art, Ticket Portal, CB System a Třeboňský rezervační systém. Díky lázním, celoroční atraktivitě města a okolí, je sezóna v TIC prakticky nepřetržitá.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace