Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Ve čtvrtek se ve strakonickém baru Barmeo draží výtvarná díla pro hospic

Díla, která se budou dražit, jsou už v Barmeu k vidění. , Autor: Jarka Krejčová

Díla, která se budou dražit, jsou už v Barmeu k vidění.     Autor: Jarka Krejčová

STRAKONICE - Ve čtvrtek 20. června v 17 hodin proběhne v kavárně Barmeo aukce výtvarných děl ve prospěch hospice svaté Markéty.

Hospic svaté Markéty byl do provozu uveden vloni v listopadu. Pomáhá, stejně jako Domácí péče, organizace při Českém červeném kříži, těm, jejichž životní pouť se naplňuje. Starat se o těžce nemocného a umírajícího člověka doma je pro rodinu velká psychická zátěž. Sestry z Domácí péče a z hospice svaté Markéty toto břímě svou profesionalitou eliminují.

Rada města Strakonice uvolnila pro hospic nedávno finanční dar ve výši 50 tisíc korun. A podpora této důležité a náročné služby pokračuje. V Espresso baru Barmeo na Velkém náměstí aktuálně probíhá výstava děl umělců ze strakonického regionu. Jsou to obrazy, plastiky, kresby, sochy například od známých a oblíbených autorů, jako je Miloslav Brůha, Pavel Škoda, Marcela Uhrová, Markéta Řapková, Martin Gregora, Pavla Gregorová, Marcela Vichrová, Jiří Pešl, Zuzana Kubelková či studenti SPŠ z Volyně. Celá akce má název Umění/m darovat se.

A ve čtvrtek 20. června v 17 hodin proběhne v Barmeu aukce těchto děl ve prospěch hospice svaté Markéty. „Každé dílo má svůj příběh. Vydražte některý z obrazů, plastik či kreseb a bude vám to připomínat, že jste darovali naději a lásku, péči a službu, která má smysl. Díky vám tak bude řada rodin se svými blízkými až do konce a nikdo nezůstane ve svých posledních dnech sám," píší organizátoři v buletinu, který si každý může přečíst při dobré kávě v Barmeu. V buletinu jsou i příběhy rodin, kterým hospic pomohl.

A pokud nechá zákazník v kavárně spropitné, i to poputuje na konto hospice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace