banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Velikonoční příběh v kapitulní síni připomíná blížící se křesťanské svátky

STRAKONICE – Muzeum středního Pootaví má při přípravě každé výstavní sezony jasno. Rok co rok nesmí vynechat dvě stálice – expozici vánoční a velikonoční. A svátky jara se přiblížily. Letos pracovníci muzea vsadili na vážnější notu. Vyprávějí Velikonoční příběh.

„Sáhli jsme k vážnějšími tématu, protože mnozí, a hlavně děti, si neuvědomují, s čím jsou Velikonoce spojené především. Že to nejsou jen hezké tradice v podobě malování vajíček a pletení pomlázek. Málokdo si dnes Velikonoce spojuje s dva tisíce let starým biblickým příběhem. Rozhodli jsme se, že nebude na škodu, když si ho čas od času připomeneme,“ uvedla ředitelka Muzea středního Pootaví Ivana Říhová. Kurátorkou výstavy je Marie Kotlíková. Ta také bude Velikonoční příběh polopaticky a trochu hravou formou vyprávět dětem. Do programu výstavy jsou totiž také zakomponovány exkurze ze škol. Učitelé, kteří by o výklad o Velikonocích poněkud v jiném světle měli zájem, se mohou stále ještě v muzeu objednat.


Na výstavě jsou k vidění plastiky, sochy, korpus oslíka z přelomu 15. a 16. století, kříž z kostela svaté Markéty, relikviář, Strakonická pieta, obrazy i Poslední večeře páně. Především jsou zde ale texty plné zajímavých informací. Výstava Velikonoční příběh potrvá v kapitulní síni do 10. dubna.  Muzeum ovšem své fanoušky o tradiční Velikonoce neochudí. Kraslice, pomlázky, mnoho velikonočních zvyků a obyčejů si mohou užít v sobotu 19. března v Hoslovicích ve středověkém vodním mlýně. Velikonoce na mlýně se tu odehrají od 9 do 16 hodin.

-kre-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace