Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Veteránské vozy v sobotu pojedou z Čelkovic do Milevska

TÁBOR - Do startu 16. ročníku setkání historických vozidel v Čelkovicích zbývá už jen několik hodin. Posádky se postaví na start už v sobotu 7. října ráno. A protože se současně jedná o závěrečnou soutěž Jihočeského poháru s vyhlášením nového držitele Putovního poháru hejtmana Jihočeského kraje, očekávají pořadatelé z táborské průmyslové školy silnou účast ve všech vypsaných soutěžních kategoriích. „Letošní trasa povede malebnou krajinou babího léta mezi Táborem a Milevskem, dlouhá bude 90 kilometrů a na účastníky čeká několik speciálních testů pravidelnosti a kontrolních stanovišť. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program,“ popsal ředitel táborské průmyslovky Marcel Gause.

 Prezence účastníků proběhne jako obvykle od 8 hodin u průmyslovky na Maredově vrchu, tam také odstartují o hodinu později první vozidla. Nedílnou součástí soutěžního dne je průjezd čelkovickými serpentinami a od loňska také rychlostní zkouška se slalomem na parkovišti u zimního stadionu v Táboře. Ani odpolední vyhlášení výsledků s programem od 14 hodin na Žižkově náměstí v historickém centru Tábora se nemění. „Novinkou je ale polední zastávka v Milevsku, kam soutěžící zamíří vůbec poprvé. Parkoviště před firmou ZVVZ se zaplní kolem jedenácté hodiny a po dvouhodinové přestávce spojené s výstavou historických motocyklů a automobilů vyrazí přes Jistebnici zpět do Tábora,“ dodal Marcel Gause.

 A pro diváky je připravena ještě jedna, ne často vídaná atrakce. Letos uplynulo přesně 40 let od významného úspěchu mladoboleslavské automobilky Škoda na Rallye Monte Carlo 1977, kde soutěžní kupé Š 130 RS obsadilo první dvě místa v kategorii do 1300 cm3 a nechalo za sebou řadu favorizovaných konkurentů. „Podařilo se nám zajistit tento rallyeový automobil v továrních barvách tehdejší posádky Zapadlo/Motal s původním startovním číslem 44. A nejen to. Díky těsnému partnerství táborské průmyslovky se společností ČK motorsport, která stojí za pořádáním Rallye Český Krumlov, South Bohemia Classic, New Energies Rallye a dalších motoristických podniků na jihu Čech, ho doprovodí další dvě ostré stotřicítky v roli předjezdců. Společně s nimi se tak můžete těšit na téměř dvě stovky historických vozidel, která budou první říjnovou sobotu projíždět po cestách mezi Táborem a Milevskem,“ zakončil pozvání k tradiční jízdě historických vozů Marcel Gause.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace