Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

VIDEO: Strojníci jihočeských hasičů prohnali své stroje bahnem

BOLETICE - Již druhým rokem využil Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje možnost zorganizovat ve vojenském újezdu Boletice zdokonalovací jízdy pro řidiče hasičských zásahových vozů. Obtížný terén vojenského výcvikového prostoru si ve dnech 15. – 17. dubna vyzkoušely přibližně čtyři desítky hasičů zařazených na pozici výjezdových hasičů-strojníků nebo také techniků strojní služby sloužících na denní směně.

 

Každý den se do tréninku jízdy pustily dvě cisternové automobilové stříkačky CAS 20-M3LP – Camiva, dvě cisterny CAS 32-S3R – Tatra 815 a nákladní automobil NA S3R – T815-7, tzv. evakuační Tatra. Hasiči projížděli okruh v náročném členitém terénu tak, aby se postupně během dne vystřídali na všech třech typech aut. Složité terénní podmínky umožňovaly hasičům projet si například nebezpečné stoupání a klesání, brod či nestabilní bahnitý terén.

Jihočeští řidiči hasičských zásahových vozidel s právem přednostní jízdy svoji práci zvládají skvěle. Ovládají své vozy, bezpečně dovezou na místa zásahů jak své kolegy, tak nutný materiál. Ale možnost každého takovéhoto výcviku je pro všechny vždycky přínosem. Zdokonalí se ve zvládání krizových situací při řízení, vyzkouší si jízdu za zhoršených podmínek. Proto věříme, že zdokonalovací jízdy budou ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice pokračovat i v následujících letech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace