banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Vimperský majáles začíná týden trvajícím doprovodným programem

Ilustrační foto. , Autor: www.majalesvimperk.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.majalesvimperk.cz

VIMPER – S pondělkem 13. května začne ve Vimperku program místního hudebního festivalu Majáles Vimperk. Ten už popáté připravují party místních nadšenců spojených ve spolcích Mission Vimperk, v Muzejním spolku Vimperského panství a Vimperk žije s Prostorem Vimperk a také s podporou vimperského městského kulturního střediska. Festivalu, který se bude konat 18. května v bývalém letním kině, předchází zítra startující doprovodný program.

 

„Velmi pestré spektrum akcí proběhne v takzvané Majálesové zóně. Ta tentokrát vyroste na Pivovarském náměstí naproti vimperskému gymnáziu a návštěvníci se mohou těšit například na cyklistický závod Vimperské schody, besedu s biskupem Václavem Malým, cestovatelskou přednášku Tadeáše Šímy z Prachatic a Tomáše Marka z Vimperka oblíbenou PechaKucha Night nebo koncert legendárních Prago Union a to vše za dobrovolné vstupné," řekl jeden z organizátorů Šimon Blaschko.

Samotný festival se bude konat v sobotu 18. května od dvanácti hodin a jeho hlavní hvězdou tentokrát bude zpěvák Ben Cristovao. Přijede také nestárnoucí Vypsaná Fixa nebo Sto zvířat a budějovické trio VEES. Nebude také chybět pohádka pro nejmenší na úvod programu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace