Kdy a kam

 • Naše třída

  Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Emocionální drama.

 • Maškarní ples

  Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

  Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Vláda na jihu Čech: Ministr kultury Šmíd chce přesunout otáčivé hlediště, premiér Babiš podporuje zdanění církevních restitucí

JIŽNÍ ČECHY – Vláda v demisi absolvovala v úterý 5. června výjezd do Jihočeského kraje. Hlavním tématem návštěvy byla infrastruktura. „Začali jsme na dálnici, která je tepnou životně důležitou. Pokračovali jsme na vlakové nádraží, kde jsme se bavili o rekonstrukci a dopravním napojení. Bavili jsme se radními Jihočeského kraje o projektech a zákonech. Mezi diskutované projekty patřil projekt letiště, který je rozjetý. Bavili jsme se i o nemocnici a možnosti zřídit v Českých Budějovicích lékařskou fakultu. Na závěr jsme navštívili krásné Holašovice, kde tamní pan starosta pohovořil o problémech vesnic, které jsou chráněné organizací UNESCO," řekla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská z ČSSD.

Při prohlídce obchvatu Budějovic Andrej Babiš kladl na srdce Ředitelství silnici a dálnic, aby se stihly naplánované termíny. „Termín pro propojení Tábora a rakouské hranice je rok 2022 a pro spojení Prahy s Táborem je termínem rok 2025. K letišti bych řekl asi to, že nemůže být v každém kraji, ale tady by mohlo pomoci cestovnímu ruchu," uvedl Babiš.

Debatu rozpoutal také dnešní výrok ministra kultury Ilji Šmída, který při návštěvě Jihočeského kraje zavítal na krumlovské otáčivé hlediště. „Osobně se nyní přikláním k tomu hlediště přestěhovat," řekl Šmíd. Památkáři i organizace UNESCO totiž dlouhodobě upozorňují, že hlediště narušuje historický ráz zámecké zahrady. Ve hře je přesunutí do areálu bývalého zahradnictví. „Já si ale myslím, že točna ke Krumlovu a k zahradě patří. Nedávno jsem mluvila s ředitelkou Národního památkového ústavu i o jiných řešeních. Pokud točnu vytěsníme ze zahrady, ztratí svou atraktivitu. Kouzlo bude pryč," řekla hejtmanka Ivana Stráská. Andrej Babiš s ní souhlasil.

Řeč přišla i na žhavé téma zdanění církevních restitucí, o které opírá KSČM případnou toleranci Babišovy vlády. Premiér v demisi už dříve prohlásil, že zdanění restitucí podporuje. „Zaplatili jsme církvím 130 miliard, předražené to bylo o 54 miliard. Se zdaněním souhlasíme. Takové ceny, za jaké byl majetek oceněný, neexistovaly. Restituce byly schváleny velice podivně v půl jedné v noci o jeden hlas nějakého kontroverzního poslance. V tomto jsme konstantní už pět let," dodal Babiš v budějovickém kulturním domě Slavia, kde se konala závěreční tisková konference a setkání s veřejností. Na něj dorazilo několik stovek lidí, včetně demonstrantů, kteří byli početně v menšině. Hesly na transparentech kritizovali hlavně spolupráci s komunisty, kauzu Čapí hnízdo a evidenci premiéra ve svazcích StB.

Diskuse k článku - 28 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mr. MÚMK
  Musíte tady za každou cenu dokazovat, jaký jste de.il?

  Vloženo 8.6.2018 05:51:52

  • Mr. MÚMK 

   Reagovat

    

   Rád budu i nadále dokazovat jaké jsem "zaujaté" hova*o, když vidím pana Slibotechnu při jízdě krajem :) Ono totiž mne kritické myšlení nic nestojí, ani mne nebolí. A něco mi říká, že když bude navrácen do "mezí" kam patří, tak mi to i hodně ušetří...

   Vloženo 8.6.2018 08:56:09

 • Nejlepší premiér od převratu 

  Reagovat

   

  byl, je a bude Andrej Babiš. On už té kamarile z ODS a TOP šlápne pořádně na kuří oko. Vivat Babiš a prezident M. Zeman.

  Vloženo 6.6.2018 18:54:07

  • Mr. MÚMK 

   Reagovat

    

   Brilantní sarkasmus, kam se hrabe Peroutka... :)

   Vloženo 6.6.2018 19:10:22

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Mr. MÚMK, obdivuji Vaši energii odpovídat na tyto "omezené a ignorantské" příspěvky.
    Ještě že se toho Peroutka nedožil.

    Vloženo 7.6.2018 18:21:03

    • Mr. MÚMK 

     Reagovat

      

     Jsem polichocen Vaším obdivem. Myslím ale, že je zřejmé, že to vše dělám v žoldu Pražské kavárny, která za tímto účelem získala nemalé finanční prostředky od ilegálních imigrantů, EU a Sorose - nyní za své peníze požadují také náležité nasazení na J.Č. Teď... :)

     Vloženo 7.6.2018 20:06:25

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pozor, i Zeman byl kdysi premiér. Ale na Babiše nikdy neměl, to je fakt. Zeman je jen akademický teoretik, Babiš muž činu, měřeno stavem konta.

   Vloženo 8.6.2018 07:13:20

 • Miloš 

  Reagovat

   

  hezky napsané .... Co někteří volili to všichni máme :-(

  Vloženo 6.6.2018 13:59:57

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Radujte se měšťané, cirkus Andrej dorazil i k Vám na rynek. Součástí cirkusového varieté jsou - sám slovutný principál Andrej, který kromě eskamotérských kousků proměňování vody na víno a mazání medu (pořízeného v podniku Slibotechny) kolem huby, předvede i kousek okoukaný od prérijního národa Komančů, a sice majstrštyk "z cizího krev neteče", tentokrát v podobě zdanění náhrady škod za dříve ukradené. Eskamotér TikŤakŤok zase všem ukáže dálnici, jakou ještě nikdy nikdo neviděl, a vážení, je jisté, že ani nikdy neuvidí! No a aby to nebylo málo, bude nezbytné, aby tento eskamotér představil nevídané možnosti letiště - odsud se dá totiž uletět (třeba na Seyshely), lze na něm ulítnout (stejně jako budějcká kamarilla) a taky jeho prostřednictvím může vyletět spoustu peněž (jakožto do bezedné jámy megalomanského fanfarónství). A dojde samozřejmě i na skupinové brumlání, jak nám všechna ta UNESCa, Brusely a jiná centra ohavné podpory ilegálních imigrantů hážou klacky pod nohy nehorázným způsobem - že si dovolují do nás lejt miliardy korun! Vážení, obdivujme tedy, jak Andrej dokáže všechny ty odporné, lidu škodící dotace pro malé rolníčky přetavit v penězovod pro svůj Agromoloch!

  Vloženo 6.6.2018 13:10:40

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nebýt PC, tak jsem snad na chvilku i nabyl dojmu, že se jedná o 50. léta a zašlapování těch odporných kapitalistů... .

   Vloženo 6.6.2018 15:22:14

   • Mr. MÚMK 

    Reagovat

     

    Dokuřujete pohanku??? :)

    Vloženo 6.6.2018 17:21:10

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně tak ! Agromolochy a velké firmy je třeba zrušit, nechat jen pár malých rolníčků. Propustíme lidi a přestaneme vyrábět, Brusel nám vše potřebné pošle. Dálnice a letiště taky nepotřebujeme. Lidi, to se budeme mít dobře, to budeme teprve skupinově brumlat.

   Vloženo 6.6.2018 16:10:48

   • Mr. MÚMK 

    Reagovat

     

    Je mi ctí, že jsem mohl posloužil jako inspirace pro program Vašeho nového hnutí, ale Váš směr vývoje nesdílím... :) Mě bude plně stačit, aby zloděj a práskač, co si honí na náměstích triko, byl odstřižen od lizu, na který se přisál a skončil za své levárny v lochu, kam patří...

    Vloženo 6.6.2018 16:18:27

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Odsoudit člověka bez soudu ? Pomlouvat ho a urážet ? Když se nám nelíbí výsledky voleb, tak vítěze "odstřihneme" ? Sakra to je mi panečku demokracie.

     Vloženo 6.6.2018 18:16:51

     • Mr. MÚMK 

      Reagovat

       

      Sdílím Vaše rozhořčení nad chováním "principála Andreje", odsuzování člověka bez soud, pomlouvání a urážení, je skutečně eklhaftní (viz causa Michal Murín, Dagmar Máchová...). Ale zase na jeho obranu - Klement Gottwald taky nebyl soudem odsouzen. Znamená to, že nebyl masový vrah? Utrpí takovým konstatováním, že zloděj je zlodějem, demokracie? Pochybuji. Jde jen o konstatování "skutečného stavu věcí", někteří se zase rádi v obdobných momentech odvolávají na "selský rozum", že? :) Ale jestli ke všemu potřebujete rozsudek, tak prosím: Rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky sp. zn. II. ÚS 285/2017 ze dne 12.10.2017. Jen nechápu, co s tím vším má mít společného výsledek voleb...

      Vloženo 6.6.2018 19:07:37

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Tak samozřejmě, v době vlády K. Gotwalda by asi Vaše názory nebyly nijak zvláštní. Ale dnes žijeme, aspoň doufám, v demokratickém právním státě. Jedním ze základních institutů je presumpce neviny.

       Vloženo 6.6.2018 21:04:21

       • Mr. MÚMK 

        Reagovat

         

        Jojo, presumpce neviny, známé to současné zaklínadlo anonistů. Ale i na wikipedii se lze dočíst, že "tato domněnka je závazná pouze pro orgány činné v trestním řízení, neomezuje svobodu názoru a myšlení osob nezúčastněných v řízení ani například práci vědců či novinářů", to už nikde nezaznívá. Není mi tedy jasné, proč bychom se kolem zloděje a práskače měli procházet tichounce po špičkách, jako kolem nějakého zlatého selete... Jedním ze základních institutů demokratického právního státu je také to, že každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem...
        Ale celkově ujíždíte argumentačně poněkud mimo téma...

        Vloženo 6.6.2018 21:24:47

        • anonymní čtenář 

         Reagovat

          

         Presumpce neviny není žádné zaklínadlo, ale právní princip. Je to mimo jiné symbol moderní demokratické společnosti založené na respektování práva. Pokud bychom tento institut opustili, vracíme se do doby totality, kde se lidi vyhazovali z práce často jen pro názor, bez soudu a obhajoby. Lidové soudy jsou přece jenom už minulostí.

         Vloženo 7.6.2018 06:19:30

         • Mr. MÚMK 

          Reagovat

           

          (whataboutism detected, slippery slope detected, no valid argumentation)
          Hezké, jak je ale uvedeno výše, je to v současnosti zaklínadlo anonistů. To zároveň nemění nic na tom, že
          1) presumpce neviny je ústavním principem čl. 40(2) LZPS (a je - při jisté míře zjednodušení - závazná jen vůči OČTŘ, ne pro "lid")
          2) presumpce neviny nemůže bránit uplatňování politických práv (zejm. čl. 17 LZPS)
          3) užití politických práv nespěje k popírání práv toho "kňourala", ani nesměřuje zemi do totality (to spíš udusávání jiných názorů oháněním se presumpcí na místě, kde nemá co dělat)
          4) nic z výše uvedeného nemění nic na tom, že "principál" je pravomocně práckač (viz rozsudek) a zloděj (tady doufám na pravomocné ROZSUDKY brzy dojde).

          Vloženo 7.6.2018 08:44:59

          • anonymní čtenář 

           Reagovat

            

           Nemáte pravdu. Ústavní principy jsou závazné pro všechny občany, nikoli pouze pro OČTŘ. Ústava není jen cár papíru, je to ZÁKON, a před zákonem jsme si všichni rovni.

           Vloženo 7.6.2018 18:57:35

           • Mr. MÚMK 

            Reagovat

             

            Tak určitě, když to psali v lidovkách a na Barrandově říkal prezident, tak to musí být pravda... :) ...ale profesor ústavního práva Pavlíček by Vás asi nepochválil.
            "...To neznamená, že předmětem veřejné diskuse nemůže být přímo otázka viny, tedy zda se určitá osoba svým jednáním dopustila nebo nedopustila trestného činu, a že v tomto směru zásadně nelze veřejně zaujmout jakýkoliv názor. Vždy však musí být zřejmé, že žádný takto prezentovaný názor, byť sebevíce odůvodněný a skutkově podložený, ještě s jistotou neznamená, že se tato osoba trestného činu skutečně dopustila, a že s konečnou platností může o vině rozhodnout jen soud. Není přitom nezbytné, aby tyto skutečnosti byly obsaženy v každém projevu výslovně. Postačí, pokud vyplynou z jeho celkového vyznění či kontextu předmětného projevu." Nálezu Ústavního soudu sp. zn. II.ÚS 577/13, ze dne 23. 6. 2015

            Vloženo 7.6.2018 19:25:12

            • anonymní čtenář 

             Reagovat

              

             Nevěřte všemu, co se kde v televizi říká. Nicméně, citovaná část nálezu ÚS je přesně to, co jsem měl na mysli. Můžeme vést diskusi, můžeme se vyjadřovat, ale o vině a trestu rozhoduje jen a jen nezávislý soud. Koneckonců, nikdo z nás nemůže mít detailní informace z trestního spisu. Pokud při svých úvahách vycházíte nejen z práce našich "investigativních" novinářů ale zejména z nálezů ÚS a díla takových právníků jakým je např. prof. Pavlíček, tak máte můj obdiv. Většina diskutérů, kteří hlásají věci typu " je třeba všechny zavřít" jsou na úrovni 4 cenové skupiny.

             Vloženo 8.6.2018 05:48:21

             • Mr. MÚMK 

              Reagovat

               

              Takže v zásadě shoda. Presumpce ale přeci nemůže sloužit jako "rákoska", která zaručí, že o žádném zlodějovi/vrahovi/podvodníkovi... se nesmí ani ceknout, jinak že "nastolujeme totalitu". To je přeci hra, která se tu nejen mediálně hraje. Můj názor [podepřen i pasáží z nálezu: "...osoba veřejně činná musí strpět intenzivnější zásah do svých osobnostních práv, a to i pokud jde o informování veřejnosti o jejím trestním stíhání ... Se stejným důsledkem musí počítat i osoba, která svým vystupováním sama činí otázku své viny předmětem veřejné diskuse."] tedy je, že tu máme práskače (od včerejška prý máme - sice nejspíš k procesním věcem - další čerstvý rozsudek NS SR) a zloděje (posuď řetězec vyvedení z holdingu-žádost o dotaci-úvěr u HSCB prokazující skryté vlastnictví-shrábnutí dotace-chvástání o projektu ČH-návrat ČH do holdingu; verifikace zprávou OLAF), vinu a konkrétní paragrafy nechávám samozřejmě na rozsudku soudu (s nejistým výsledkem). Třeba uvidíme spontánní přiznání paní Jany Nagyové-Mayerové (pozor, nezaměňovat s jinou mediální star Janičkou Nagyovou-Nečasovou), že to ona spáchala ten ohavný trestný čin a že "principál" samozřejmě o ničem nevěděl a moc se mu omlouvá...

              Vloženo 8.6.2018 09:29:38

              • anonymní čtenář 

               Reagovat

                

               Podívejte se na podmínky získání dotace. Je tam někde podmínka, že o ni nemůže žádat firma, která je vyvedena z holdingu...???

               Vloženo 8.6.2018 14:46:25

               • anonymní čtenář 

                Reagovat

                 

                asi tam nebude napsano ani to, ze o ni nemuze zadat firma, ktera je vyvedena z holdingu fiktivne, asi tam nebude napsano ani to, ze se do zadosti nesmi psat nepravdive udaje, asi tam nebude psano ani to, ze se podanim zadosti nesmi pachat trestny cin dotacniho podvodu, asi tam nebude psano ani to, ze se podanim zadosti nesmi pachat TC poskozeni fin. zajmu EU, asi tam neni psano ani to, ze StBaci by se nemeli nenazrane sapat po verejnych funkcich, asi tam neni psano ani to, ze duvodne pokriveny charakter si nelze narovnat ani medialnio masirkou ani viterzstvim u soudu nebo u voleb, asi tam neni psano ani to, ze se ma trestne stihany premier splachnout do zachodu a neotravovat medialni prostor... :)))

                Vloženo 8.6.2018 16:05:48

                • anonymní čtenář 

                 Reagovat

                  

                 Teď jste to vystihl. To, co tam není napsáno, nelze zpětně po 10 letech požadovat. Říká se tomu zákaz retroaktivity. Ale zanechme diskusí, vidím, že Vás to vytáčí. Hezký večer.

                 Vloženo 8.6.2018 17:04:10

       • Karel 

        Reagovat

         

        Zaslepenost, naivita, či z dané situace prospěch?

        Vloženo 6.6.2018 21:31:09

      • Miloš 

       Reagovat

        

       Naprostý souhlas, ke causám Michal Murín, Dagmar Máchová mohu přidat Kamil Jirounek a Oleo Chemical které jsem přímým svědkem. A výměny nepohodlných lidí ve vedení státních úřadů taky dobrý, to nás za chvíli můžou přejmenovat na Tady je Babišovo. To jste tak slepí vy co jste ho volili nebo to nechcete vidět? A trestně stíhaný člověk nemá ve vedení státu co dělat, kdyby měl v sobě dost slušnosti odstoupil by. Tohle přeci nemá ve světě obdoby!

       Vloženo 7.6.2018 07:46:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace