Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Vlastimil Dostálek o střídavých startech do Jihlavy: Myslím, že podobnou šanci by využil každý prvoligový hokejista

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na delší dobu poslední zápas za budějovický Motor odehrál útočník Vlastimil Dostálek v polovině ledna proti Kladnu, kdy se podepsal pod výhru Jihočechů 2:1 gólem a asistencí. Pak ale zamířil na střídavé starty do Jihlavy. V dresu tamní Dukly dostával prostor v elitních formacích extraligového celku a svými výkony na sebe výrazně upozornil – ve 14 zápasech posbíral osm kanadských bodů (4+4). Ve středu už se vrátil do svého mateřského celku, nastoupil na křídle druhé budějovické formace a jednou brankou přispěl k výhře nad Ústím nad Labem 8:5. Úplně nadšený ale po vítězné přestřelce nebyl. „Tři body pochopitelně bereme, ale tak kvalitnímu týmu, který tu máme, a který má ty nejvyšší ambice, by se to prostě stávat nemělo,“ narážel Dostálek zejména na pět inkasovaných branek od dvanáctého celku tabulky WSM Ligy.


Jak byste utkání zhodnotil, ovlivnila vás rychle inkasovaná branka?

Sice jsme hned v první minutě dostali gól, stala se tam trochu nešťastná chyba za brankou, obránci tuším praskla hokejka, to neovlivníte, ale jinak jsme zápas začali výborně. Dali jsme tři góly a měli utkání pod kontrolou. Až pak ve druhé třetině přišly úplně zbytečné výpadky a Ústí srovnalo. Nakonec jsme tedy ze zápasu udělali takovou holomajznu... Tři body pochopitelně bereme, ale tak kvalitnímu týmu, který tu máme, a který má ty nejvyšší ambice, by se to ale prostě stávat nemělo. Dostat doma pět gólů od Ústí je moc.

Zdálo se, že vám nefungovala obranná hra celého týmu.
Přesně tak, tohle nebyl problém obránců nebo brankáře, celý tým hrál dozadu špatně. Musíme pomáhat i my útočníci. Davidovi (brankář David Gába – pozn.) jsme dneska práci vůbec neulehčili, nechali jsme ho v tom vykoupat. To si nemůžeme dovolit, naopak potřebujeme, aby gólmani před play off nabrali sebevědomí. A místo toho si necháme dát góly i ze třetí nebo čtvrté dorážky...

Po návratu do Českých Budějovic jste nastoupil v útočné formaci s Petrem Vampolou a Miloslavem Čermákem. Jak se vám s nimi hrálo?
My se dobře známe, už jsme spolu odehráli pár zápasů hned na začátku sezony, než jsem na chvilku odešel. Myslím, že to zase klapalo, cítím se vedle nich dobře, jsou to vynikající hráči. Dokonce jsme dali pár gólů a pokud se nepletu, žádný jsme nedostali, takže super.

Byl jste během krátkodobého působení v Jihlavě v kontaktu s trenérem Jelínkem?
Ano, celkem pravidelně jsme si s trenéry volali. Sice jsem pak zůstával přes týden v Jihlavě, kde jsem i trénoval, ale v kontaktu jsme byli. Trenéři se zajímali, jak se cítím, nebo jestli třeba nejsem zraněný. Bylo znát, že mají zájem. Vím, jakou mám v Motoru úlohu, co ode mě trenéři čekají. Nikdy vám ale nemohou zaručit, jestli budete hrát ve druhé nebo třeba ve čtvrté lajně, to záleží na výkonech a jejich následném rozhodnutí. V Motoru je plno skvělých a vyrovnaných hráčů, vždyť na přesilovky chodí i kluci ze čtvrté lajně a hrají je výborně. Jsem rád, že jsem zpátky, i když to v Jihlavě byla super zkušenost.

Zaznamenal jste, jak moc fanoušky váš odchod do Jihlavy mrzel?
Vnímal jsem to. Fanoušky chápu, jsem hráč Motoru, tak mě chtěli vidět hrát za Motor. Navíc zrovna Jihlava je už historicky velkým rivalem Budějovic, to si moc dobře uvědomuju. Na druhou stranu musí chápat i fanoušci mě. Byla to velká šance, jak zvýšit kredit svůj, ale myslím, že i celého Motoru a ostatních kluků. Všichni hrajeme o smlouvy, o budoucnost... Myslím, že podobnou šanci ukázat se v nejvyšší soutěži by využil každý prvoligový hokejista. V Jihlavě o mě byl zájem a dostával jsem tam velký prostor na ledě. Tady bych občas asi seděl na tribuně, kluci se hodně točili. Byl tu trošku přetlak v útocích, jak už jsem řekl, tým je hodně vyrovnaný, takže se mým krátkodobým odchodem trochu uvolnily ruce i trenérům. Mohli mít hráče ve větším zápřahu. Podle mě to byl super krok pro všechny strany. Cítím se teď pro zbytek sezony ve slušné formě.

Také se spekulovalo o tom, jestli už v Jihlavě nezůstanete do konce sezony. Byla ve hře i tato varianta?
To je otázka spíš na vedení klubů, já o tom vůbec nepřemýšlel. Nevím, jestli vůbec nějaké jednání na tohle téma proběhlo nebo ne. Já jsem to pořád bral tak, že si do Dukly odskočím, za tu možnost jsem byl rád, ale počítal jsem s tím, že 31. ledna tam skončím a vrátím se zpátky do Budějovic. Máme tady jeden velký cíl.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace