Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Voda v plaveckém bazénu zůstane studená. Rodiny s dětmi se koupou v jiných městech

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vedení města zaznamenává řadu stížností od obyvatel, kteří lamentují nad teplotou vody na plaveckém stadionu. Ta se podle oficiálních údajů pohybuje okolo 27 stupňů Celsia. K přetřesu došlo toto téma, když rada města projednávala ceník vstupného pro letní plovárnu na rok 2015. Při jednání prý bylo náměstku Františku Konečnému (ANO) doporučeno, aby se chodil ohřívat do malého bazénu.

 

Ceník vstupného na letní plovárnu se pro tento rok příliš nemění. Návštěvníci budou mít pouze navíc tříhodinové vstupné a budou dávat zálohu na čip v hodnotě 100 korun. Průchod turniketem v případě celodenního vstupného bude zabezpečen papírovou vstupenkou. Při projednávání vstupného otevřel náměstek František Konečný otázku teploty vody, která trápí mnoho obyvatel již řadu let. „Dostal jsem odpověď, že bazén je především pro plavce, s čímž tedy nejsem moc spokojen. Plavci, to je jen část lidí, ale rodiny s dětmi by si zasloužily teplejší vodu. Je ostuda, že z krajského města se jezdíme koupat například do Třeboně,“ zmínil Konečný.

Předsedkyně finančního odboru Petra Šebestíková (TOP09) potvrzuje, že teplota vody na plovárně se v krajském městě řeší už dlouho. „Je pravda, že větší bazén slouží jako sportovní bazén. Všichni sportovní plavci vám řeknou, že nejsou schopni plavat v teplé vodě, rychle se zahřejí a pak nemají výkonnost. Co se týká malého bazénu pro děti, to je bohužel nešťastně konstrukčně vyřešeno. Sportovní bazén by měl být správně dole, protože teplo stoupá nahoru. Nahoře je pak sice vzduch přehřátý, ale velký bazén stále studený a dole profukuje,“ doplňuje.

V letošním lednu jsme se na teplotu vody v městské plovárně ptali toho nejpovolanějšího. Ředitele příspěvkové organizace Sportovní zařízení – Tomáše Nováka. Ten mimo jiné uvedl, že vytápění je zde vystavěno z doby před dvaceti lety, je zastaralé a potřebovalo by vyměnit. Proč ale k výměně nedojde v dohledné době, neuvedl. Rodiny s dětmi tak asi dál budou muset jezdit na koupání do Třeboně.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jitka Havrdová 

  Reagovat

   

  A na to jsme potřebovali výměnu vedení radnice? Aby nám po pár měsících říkali, že problémy vyřešit nejdou?

  Vloženo 17.5.2015 07:23:51

 • Jan 

  Reagovat

   

  A nejlepší je to v Gmundu. Tady v Č.B. peníze od návštěvníků asi nepotřebují. A před lety to celkem šlo. Tak NAZDAR plovárno !

  Vloženo 15.5.2015 19:13:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace