Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

  • Nalevo od výtahu

    pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Volyňská plovárna ožije v sobotu festivalem jídla. Zasoutěžte si o lístky pro dva!

VOLYNĚ - Pátý ročník Volyně Food Festivalu proběhne v sobotu 25. května od 10 hodin na volyňské plovárně, která byla postavena v letech 1939 – 1941. V roce 2008 ji ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku, čímž ocenilo jedinečnost areálu koupaliště – bazén i dřevěná paluba s kabinami jsou stále původní. A proč je o tom řeč? Koupaliště zůstává retro stejně jako bude letos retro atmosféra festivalu jídla.Znáte burášky, hašé, flameri, mandolety, chmelíček nebo taliány? To vše můžete najít v Knize kuchařských předpisů Marie Janků-Sandtnerové, ale i na letošním Volyně Food Festivalu inspirovaném obdobím první republiky. Budete moci ochutnat pokrmy připravené podle tehdejších receptů, ale těšit se můžete i na „foodovou" klasiku (indickou, africkou, španělskou, francouzskou, americkou a japonskou kuchyni).

I letos je připravený mimořádně nabitý doprovodný program. V deset hodin vás přivítá taneční orchestr L band Strakonice, zatančit si můžete v tančírně s manželi Duškovými, děti mohou zajít do pohádkové čítárny, vyrobit si panenku ze slámy nebo si nakreslit ubrousek.

Před polednem začne módní přehlídka, kde bude k vidění autentické oblečení z dob první republiky. Po poledni vystoupí TJ Sokol Volyně a můžete se těšit na pohádku divadla Divoloď. Po celý den bude k dispozici fotokoutek od PB photo s originálními doplňky, mimo jiné i s automobilem z roku 1928, případně si můžete odpočinout ve stanu, kde se budou promítat prvorepublikové filmy a dokument Krásy Šumavy o výletech pořádaných Klubem československých turistů ve Volyni v prvních letech nové republiky.

Návštěvníci, kteří přijdou v oblečení inspirovaném první republikou, dostanou u vstupu nápoj zdarma.

Areál koupaliště je kapacitně omezen, proto neváhejte a zakupte si lístky v předprodeji ve volyňském infocentru nebo v prodejně Tescoma ve Strakonicích vedle hlavní pošty.

SOUTĚŽ

Máte chuť užít si Food Festival s prvorepublikovou atmosférou a lahůdkami? Odpovězte na soutěžní otázku do čtvrteční půlnoci. Tři vylosovaní obdrží po dvou volných vstupenkách. Ušetřené korunky můžete projíst!

Otázka zní: Ve kterém roce se Volyně Food Festival konal poprvé? 

Pište na soutez@jihocesketydeniky.cz do 24 hodin ve čtvrtek 23. května. Nezapomeňte uvést své jméno, příjmení, adresu a telefonní číslo. V pátek ráno zveřejníme tři výherce. 

Upozornění: Odesláním odpovědi na uvedený email souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů. Údaje nejsou zpracovávány automatizovaným způsobem. Údaje o výhercích budou poskytnuty pořadatelům festivalu. Všechny osobní údaje jsou po ukončení soutěže smazány. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace