Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Vrtulník zasahoval koncem minulého týdne v jednom dni u dvou nehod

 Autor: HZS

    Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Vrtulník letecké záchranné služby musel v pátek 12. července zasahovat u dopravních nehod na Jindřichohradecku a Českokrumlovsku. V prvním případě se při střetu zranili čtyři lidé, v jednom případě vážně, a škoda byla vyčíslena na minimálně 150 tisíc korun. Při druhé události byly zraněny dvě osoby.

 

Krátce po poledni řidič na Jindřichohradecku patrně nerespektoval dopravní značku. Podezřelý muž řídil ve směru od Zdešova ke křižovatce se silnicí I/34 u Jarošova nad Nežárkou osobní vozidlo Škoda Fabia, přičemž pravděpodobně nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě". Při vjetí do křižovatky a odbočování vlevo podle policie nedal přednost vozidlu Hyundai Getz, přijíždějícímu z jeho levé strany, ze směru od Jindřichova Hradce na Novou Včelnici. Došlo tak ke střetu.

„Hyundai Getz, který řídila poškozená žena, byl nárazem odražen mimo vozovku a řidička utrpěla těžké zranění, s nímž byla transportována leteckou záchrannou službou AČR Bechyně do nemocnice v Českých Budějovicích," přiblížila policejní mluvčí Hana Millerová. Tři děti z Fabie zdravotníci odvezli do nemocnice na vyšetření. Ještě téhož dne zahájila jindřichohradecká kriminálka úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

V podvečer téhož dne po 18. hodině zasahovali záchranáři ve Frymburku. Havarované auto značky Peugeot skončilo v příkopu, dvě zraněné osoby byly mimo něj. „Hasiči jim do příjezdu záchranné služby poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu zdravotníků jednotka pomohla s ošetřením a transportem do vrtulníku," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • zasahovali 

  Reagovat

   

  záchranáři, nikoliv vrtulník.ale jeho posádka

  Vloženo 16.7.2019 09:32:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace