banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

  Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

  Cestopis.

 • Loutka - Dvorní divadlo

  Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

  Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Výběrové řízení na post ředitele kultury bylo prý zmanipulované

STRAKONICE – „Nebyla zachována základní myšlenka zúčastnit se. Neměli jsme šanci se osobně představit a své koncepce obhájit,“ řekl mimo jiné pro Týdeník Strakonicko Jindřich Koman, absolvent Akademie múzických umění. Ze šesti uchazečů nebyli na pohovor pozváni dva, přičemž Jindřich Koman byl jedním z nich.

 

Podle něj bylo pochybné už jen to, že uchazeči na přihlášení měli jen 14 dní. V této lhůtě bylo nutné předat například lustrační osvědčení, trestní rejstřík a vypracovat koncepci kultury ve Strakonicích. Nízké požadavky na vzdělání, ale i další věci kandidáta Jindřicha Komana zarazily. Písemně prý nebyl ani vyrozuměn o konání řízení a ani nebylo jasné, proč ho komise nepozvala. Neúspěšný kandidát se tak rozhodl navštívit starostu. Co mu na osobní schůzce prozradil? Za jakých okolností byl jmenován ředitelem kultury znovu František Christelbauer? Vyjádření starosty Břetislava Hrdličky si přečtete v aktuálním Strakonicku včetně názorů a zkušeností dalších neúspěšných kandidátů.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  podobné to bylo před lety i v Sezimově Ústí - politická objednávka vyhrála...

  Vloženo 19.4.2015 19:32:07

 • Alice 

  Reagovat

   

  Jistě, výběrové řízení na post , vyhrál pan Christenbauer, vždyť je to vše zmanipulované!
  Pan starosta, si dosadil svého Kamaráda !!! Co chcete ?

  Vloženo 9.4.2015 14:51:53

 • Andrew 

  Reagovat

   

  Je zajímavé, že zrovna Strakonické listy stále atakují současné vedení. Nikoho se nezastávám, ale vystavět reportáž na základě jednoho uchazeče a ještě neúspěšného, mi trochu zavání bulvárem paní/slečno Snížková.

  Vloženo 8.4.2015 10:44:55

  • Andrew 

   Reagovat

    

   Oprava, nikoliv Listy, ale Týdeník Strakonicko

   Vloženo 8.4.2015 10:47:10

   • Pro Andrew: 

    Reagovat

     

    Poslyšte,celé výběrové řízení je jeden velký podvod,nemá cenu si něco namlouvat. A to můžu zodpovědně říct,že nejsem příznivcem minulého vedení. Určitě by se z té řady uchazečů našel jeden schopnější,než zrovna ten,který to "vyhrál".

    Vloženo 8.4.2015 11:29:00

  • Občan Strakonic 

   Reagovat

    

   Čtěte pořádně prosím, ten neúspěšný žadatel nebyl připuštěn ani k výběrovému řízení, jednalo se s ním, jako by se vůbec nepřihlásil. On ani nemohl nic předvést, aby mohl být neúspěšný!

   Vloženo 8.4.2015 13:46:36

   • Eva 

    Reagovat

     

    Nikdo do toho pořádně nevidí, ale je pravdou, že ať se kamkoliv hlásíte, vaše životopisy projdou nejprve skrze veliké síto a až poté jste při troše štěstí možná pozváni k pohovoru. Tedy na tom, že pán nebyl pozván k výběrovému řízení nevidím nic divného. Životopis jednoduše nemusel vyhovovat. Nicméně to, že současný pan ředitel je ředitelem pouze díky evidentní ,,tlačence,, si myslím také. Prozatím jsem toho názoru, že pan Christelbauer v kulturním domě nemá co dělat, ale kdo ví... třeba nakonec mile překvapí :)

    Vloženo 9.4.2015 01:23:07

  • MilanB. 

   Reagovat

    

   Já naopak dávám palec nahoru, je dobré informovat i z druhého pohledu a nevidím v tom žádnou zaujatost. Mimochodem, pod reportáží v novinách je podepsaná Jarka Krejčová. Za objektivně napsané i dřívější reportáže, které mapují situaci ve Strakonicích jí musím jedině pochválit.

   Vloženo 8.4.2015 23:50:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace