Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Taneční odpoledne

  Úterý 20.8 14:00 - Milevsko, Nízkoprahový klub Fanouš

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Z castingu vzešlo deset finalistek soutěže Miss Sezimovo Ústí 2019. Hlásil se i mladík

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

SEZIMOVO ÚSTÍ - Pódium v sezimovoústeckém kulturním domě Spektrum bylo včera odpoledne pořádně horkou půdou pro 15 dívek, které se přihlásily na casting soutěže o titul Miss Sezimovo Ústí. Původně se jich hlásilo 24, ale když šlo do tuhého, některé ztratily odvahu, jiným zabránila v účasti chřipková epidemie. Patnáct krásných a odvážných dívek předstoupilo před porotu, aby se představily, odpovídaly pohotově na otázky porotců a předvedly se v promenádě v plavkách. Rozhodování porotců bylo přetěžké, do finále mohla projít jen desítka. O posledním postupovém místě porota dlouze diskutovala a nakonec dokonce hlasovala. Je rozhodnuto.

 

Finále soutěže Miss Sezimovo Ústí se uskuteční 30. března a v porotě zasednou kromě včerejších porotců také mistr světa v akrobatickém létání Martin Šonka nebo vicemiss soutěže Miss Face z roku 2016, modelka Zuzana Straková. V castingové porotě v sobotu nechyběly všechny tři vítězky předchozích ročníků - Kamila Kučerová, Barbora Vodehnalová a Daniela Dušková. Soutěž Miss Sezimovo Ústí se konala poprvé v roce 2013 a Městské středisko kultury a sportu v Sezimově Ústí spolu s partnery ji pořádá ve dvouletých intervalech. 

Letos organizátoři museli nad přihláškami do soutěže rozlousknout neobvyklý oříšek. Do soutěže se hlásil také mladík, který přihlášku zdůvodnil tím, že se cítí být ženou. "Nebyli jsme si jistí, nakolik vážně to myslí, ale každopádně zatím podle sdělení nezačal podstupovat žádné kroky ke změně pohlaví a navíc pro nás je podstatný občanský průkaz. V soutěžních pravidlech máme, že se hlásit mohou příslušnice ženského pohlaví, které nejpozději v den castingu završí 16 let," vysvětlila ředitelka Městského střediska kultury a sportu Romana Krůčková, proč musel být chlapec odmítnut. Je ale také možné, že mladík touží po kariéře v modelingu a chtěl tímto způsobem prorazit. Což může být výzva pro potenciální pořadatele, kteří by se chtěli chopit podobné soutěže pro mladé muže. Těch, kteří pěstují své tělo, účes i celkovou vizáž, není určitě málo. 

Sobotní porota měla jen tři mužské zástupce - starostu města Martina Doležala, obchodního ředitele Jihočeských týdeníků Iva Bukače a táborského dýdžeje a moderátora Dana Čechtického. Po skončení rozhovorů a promenády v plavkách nastala poměrně dlouhá debata o posledním postupovém místě a v té byli muži přehlasováni. Měli jiný názor než většina ženské části poroty, kterou tvořily spolu s ředitelkou kulturního střediska Romanou Krůčkovou a nositelek korunky Miss z minulých let také zástupkyně druhého mediálního partnera, šéfredaktorka zpravodajství Rádia Česká Kanada z Jindřichova Hradce Lucie Váchová, šéfová taneční školy 6 Dance a tanečního studia Grand Hana Stehlíková, modelka Ilona Steinbauer, lektorka etikety Jana Lévai a vizážistka z Glamstudia Tábor Kateřina Holcknechtová. Takže - je rozhodnuto, do finále postoupily a hned si vylosovaly svá startovní čísla: 

č. 1 Eliška Pospíchalová z Tábora

č. 2 Kateřina Humeňanská z Tábora

č. 3 Michaela Málková z Tábora

č. 4 Linda Rambousková z Tábora

č. 5 Anežka Pecháčková z Debrníku

č. 6 Tereza Kubartová z Obrataně

č. 7 Pavla Buřičová z Tábora

č. 8 Gabriela Kostková z Jindřichova Hradce

č. 9 Anika Stará z Prahy

č. 10 Lenka Kosobudová z Oltyně

 

Ve středečních Jihočeských týdenících přineseme víc z diskuse poroty s dívkami i další postřehy z castingu. Finalistky nyní čeká práce - s vizážistkou, taneční mistrovou při nácviku chůze, také lekce etikety a vystupování. Nejde ale o málo - soutěží se o titul Miss, první a druhé vicemiss Sezimovo Ústí, na webu a Facebooku soutěže se bude hlasovat o titulu Miss Sympatie a zde na portálu JčTeď o Miss Jižní Čechy Teď. Ve hře je zájezd k moři a spousta dalších zajímavých cen. 

Hlasování na tomto portálu začne v nejbližších dnech. 

Diskuse k článku - 25 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Divka s cislem 5 ma nejprirozenejsi usmev a je videt ze si to uziva.

  Vloženo 15.2.2019 21:48:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nesouhlasím.

   Vloženo 19.2.2019 20:23:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Cítím těžký feminismus cituji: "Nebyli jsme si jistí, nakolik vážně to myslí, ale každopádně zatím podle sdělení nezačal podstupovat žádné kroky ke změně pohlaví a navíc pro nás je podstatný občanský průkaz. V soutěžních pravidlech máme, že se hlásit mohou příslušnice ženského pohlaví, které nejpozději v den castingu završí 16 let," vysvětlila ředitelka Městského střediska kultury a sportu Romana Krůčková. Ona ta soutěžní pravidla jsou docela divná, jelikož zde jasně diskriminují mužské pohlaví a také dívky, které nesplňují jejich smyšlená "kritéria". Vysvětlí mi tady někdo jaké myšlenkové pochody vedou člověka k takto šíleným jednáním, které předvedla ona ředitelka? Velmi rád bych si to přečetl.

  Vloženo 15.2.2019 13:27:15

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No ty jsi ale hodně velký(á) tele. Můžeš mi zkusit nějak ve zkratce, ale bez frází, vysvětlit co je šíleného na požadavku, že soutěžící musí být žena a musí mít nějaký věk? Myslíš, že se může Usain Bolt přihlásit do ženské dvoustovky na následující olympiádě s odůvodněním, že mezi chlapy už nestíhá a vlastně se proto začal cítit jako žena? Dost o tom pochybuju. Ale blahoslavení chudí duchem. No nevadí. I pitomci jsou tvorové boží.

   Vloženo 15.2.2019 13:56:04

   • Martin Novák 

    Reagovat

     

    Souhlasím s tím výše komentujícím pisálkem, že cituji: ,, Ale blahoslavení chudí duchem. No nevadí. I pitomci jsou tvorové boží." Ano to máš pravdu, že jsi labilní duchem i tělem. Nikoho tvůj rádoby "vtipný" názor nezajímá, tak si ho příště sděluj někde jinde a ne na internetu třeba si postěžuj na nádraží. Jediné tele v komentářích jsi ty, když píšeš takové nesmysly. Dovol mi tvojí internetovou vizitku charakterizovat, tak za prvé správně tuším, že máš IQ o jedné cifře dále, že máš rozum houpacího koníka, neumíš přijmout odlišný názor, nedokážeš používat kritické myšlení, neumíš podat slušné argumenty s podloženými fakty, neumíš napsat své reálné jméno a schováváš se zbaběle za anonymitu diskuze, uražíš lidi přes internet, ale v reálu bys nikdy nikomu nic neřekl do očí, zřejmě trpíš nevyléčitelnými komplexy např. komplexem méněcennosti a nejspíše máš těžkou poruchu osobnosti, když se takto vyjadřuješ lze vše napsat bez nadávek a hlavně slušně stejně jako jsem to napsal já... Pěkný zbytek dne, anonymní nýmande!

    Vloženo 19.2.2019 20:20:40

 • Karel Václavík 

  Reagovat

   

  Na začátek bych chtěl sdělit, že pevně věřím v to, že na tomto webu neprobíhá nějaká cenzura, a že provozovatel nemá zaplaceného cenzora, protože jak říkal v jednom rozhovoru Václav Klaus ml., že naše svoboda slova je velmi ohrožena. Chtěl bych vyjádřit, proto svůj subjektivní názor na věc. Tato rádoby "soutěž" je lehce dikriminací chlapců, kteří nedostali podobné příležitosti jako ony dívky zde a také, že mi to docela připomíná dobu totalitního režimu, kdy se rozhodovalo, kdo je pohodlný a, kdo nikoliv. Výše uvedený dvouletý interval nesedí jsem navýsost pohoršen, že vůbec někdo v dnešní době může rozhodovat o tom, kdo je "krásný" a kdo nikoliv. Zkrátka tahle šaškárna je na úkor dívek, které nesplňují ty jejich požadavky viz. výška, váha atd. je to zcela úsměvné. Buďto, ať se to zruší úplně a nebo by autoři této "prestižní" akce mohli vytvořit prostor pro mladé talenty, kteří by se také rádi přihlásili, ale bohužel nemohou z naprosto absurdních důvodů. Mladík, který se přihlásil, je u mě borec, a ti, kteří ho zesměšňují a píší o něm, že by se měl předělat na "ženskou" prosím zamyslete se nad tím alespoň z ohledu lidskosti, děkuji a přeji hezký zbytek dne.

  Vloženo 14.2.2019 22:56:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dívka s číslem 5!!! Anežka Pecháčková, moc pěkná dívka.

  Vloženo 12.2.2019 16:58:12

  • Michal Chyška 

   Reagovat

    

   Jedině slečna s číslem 8 je krásná!

   Vloženo 14.2.2019 23:14:20

 • Tjm 

  Reagovat

   

  Nejhezčí je dívka s číslem 5 !!!!!

  Vloženo 12.2.2019 16:54:41

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace