banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Z Feltre do Broncosu? Jako vyměnit Milevsko za Spartu

ITÁLIE/MILEVSKO – Bývalý milevský hokejista a trenér Kevin Reiniš strávil v italském Feltre už čtvrtou sezonu. V tamním klubu HC Feltreghiaccio působil jako kouč do aktuální sezony, po jejím skončení ovšem mění působiště. Jako trenér mládeže bude od srpna působit o něco severněji. Díky dobré reputaci si polepšil a podepsal smlouvu s WSV Broncos, klubem sídlícím v severoitalském Vipitenu. „Loučení bylo velice emotivní. Ale kdybych to přirovnal k českému hokeji, je to jako vyměnit Milevsko za Spartu. Už se opravdu těším na novou výzvu,“ říká Kevin Reiniš, kterého nyní čeká několik letních kempů a do Itálie vyrazí zase v srpnu.


Jak byste zhodnotil svou poslední sezonu ve Feltre?
Jsem velice spokojený, protože se po čtyřleté práci s dětmi konečně dostavily očekávané výsledky. Dělá mi radost především to, že mohu říct, že jsme hráli vyrovnaná utkání s italskými velkokluby, jakými jsou například Cortina nebo Asiago.

Poslední rok ve Feltre jste koučoval i tamní A tým, jak jste byl se svým působením u mužů spokojený?
Z počátku jsem si nebyl jist, zda nabídnutou pozici u A mužstva přijmu, protože jsem byl na pochybách, zda mě starší muži přijmou za respektovaného trenéra. Ovšem když jsem na pozici kývnul, zjistil jsem, že v tom není žádný problém.

Jak jste si s nejstarším týmem vedl?
Nejprve se nám příliš nedařilo, protože jsme začali soutěžní sezonu hned po týdnu stráveném na ledě. Postupem času jsme zjistili, v čem je naše síla a začalo se nám herně dařit, s čímž přišly i výsledky. Na této soutěži bylo zajímavé, že jsme mohli vyhrát s prvním, ale také prohrát s posledním. Nakonec jsme dokráčeli do play off, kde jsme vypadli s nejtěžším možným soupeřem.

Jaké pro vás bylo loučení po čtyřletém angažmá v italském Feltre?
Velice emotivní, protože jak říkáte, strávil jsem tam čtyři roky. Za tu dobu jsem viděl vyrůstat několik dětí, našel jsem si spoustu nových přátel a především mi Feltre jako takové přirostlo k srdci.

Co nyní, jaké máte plány?
Donedávna jsem se rozhodoval mezi několika nabídkami, ze kterých mi nakonec vyšla jako nejlepší ta od vipitenských Broncos. Pro mě je to opravdový kariérní posun, a to jak co se týče klubového zázemí, tak hráčské kvality. Kdybych to přirovnal k českému hokeji, je to jako vyměnit Milevsko za Spartu. Už se opravdu těším na novou výzvu.

Jaké kategorie budete mít v novém klubu na starost?
Zatím si nejsem stoprocentně jistý, ale s největší pravděpodobností se ujmu ročníků U15 a níže.

Na jak dlouho vidíte působení u Broncos?
Chtěl bych ve Vipitenu působit déle než jednu sezonu, protože se jedná v Itálii o velice kvalitní hokejový klub. Doufám, že v novém působišti naberu další zkušenosti, které by mě mohly posunout dál, třeba i k pravidelnému koučování vyšších ročníků.

Podle geografické polohy Vipitena, které leží v jižním Tyrolsku, se dá předpokládat, že budete potřebovat spíše němčinu než italštinu, je to pravda?
Na jednu stranu ano, protože lidé ve Vipitenu mají němčinu jako mateřský jazyk, ale stále jsou to Italové, a proto mluví všichni i italsky. Nebráním se tomu, že začnu mluvit německy, jelikož nějaké základy mám, ale hlavně ze začátku budu více používat italštinu.

A co život v Itálii, je lepší než v České republice?
Je to velice těžké srovnávat, protože oba státy mají svá pro i proti. Na Itálii mě baví, že nikdo na nic nechvátá, a že si každý více užívá svého života.

Jsou pro vás tamní finanční podmínky natolik výhodné, že se vám nevyplatí zkusit trénování doma v Čechách?
Určitě. Je to jeden z aspektů, který mě v Itálii drží. Bohužel je to tak, že to, co si v Itálii vydělá trenér mládeže, u nás v České republice nemá kouč extraligového dorostu.

Co chystáte na léto? Mohou se děti opět těšit na již tradiční hokejové kempy s vaší přítomností?
Ano, během léta se zúčastním dvou letních kempů v České republice, oba se uskuteční v Písku. Také zavítám nazpět do italské Corváry, kde se už podruhé zúčastním s Michaelem Pancem tamního kempu. A pro tento rok mi do programu přibyl ještě další zahraniční kemp, tentokrát v rakouském Kitzbühelu.

Kdy vám začíná nové italské angažmá?
Do Itálie se vracím v polovině nebo na konci srpna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace