Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

  neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

  Koncert.

 • S muzeem v přírodě

  neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

  Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Zájemce o milevskou kavárnu U Soudu nepodepsal smlouvu

MILEVSKO - Firma Rest-Milevsko z Prahy, která vyhrála výběrové řízení na pronájem kavárny U Soudu, nakonec s městem neuzavřela nájemní smlouvu. Firma dala vyšší nabídku než druhý zájemce, což byla firma Václavák bývalých milevských házenkářů, ale věc se komplikovala od samého počátku. Vítěz soutěže neměl při podání nabídky živnostenské oprávnění na hostinskou činnost. Město to bylo ochotno akceptovat s tím, že živnost musí být zřízena nejpozději při uzavření nájemní smlouvy. Radnice rovněž trvala na tom, že půjde o provoz restaurace a kavárny, a že tam nebudou žádné herní automaty. Nabízela současně pronájem vybavení kavárny, které město odkoupilo od předchozího nájemce. Dnes místostarosta Martin Třeštík potvrdil, že k uzavření smlouvy nedošlo a bude zřejmě vypsána nová soutěž.

 

Město předchozí záměr vypsalo s uvedením minimální nabídky 15 000 korun a dovětkem, že zájemce se může k ceně vyjádřit. Ve chvíli, kdy firma Rest-Milevsko nabídla nájem 20 000 korun a Václavák jen 12 500, radní se rozhodli pro vyšší nabídku. K tomu město navrhovalo, aby si nájemce buď odkoupil vybavení nebo si ho za další 3000 měsíčně pronajímal. K dohodě ale nedošlo, důvody zatím zveřejněny nebyly.

"My jsme nabídku 12 500 korun podávali s tím, že zajistíme současně rekonstrukci prostor v hodnotě 700 000 korun, měli jsme v té době vyjednánu tuto spolupráci s jedním z pivovarů. To už teď pravděpodobně aktuální není, ty peníze se investovaly nejspíš jinam," říká jednatel firmy Václavák Dominik Horák.

Podle informace místostarosty Martina Třeštíka radní ve středu na svém zasedání zvažovali nové vypsání soutěže. Mohou ale také oslovit druhého zájemce v pořadí. 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takový amatérismus. Každá vesnice dokáže udělat výběrové řízení lépe než tady v Milevsku.

  Vloženo 6.5.2018 07:58:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Radosto, Radosto, vyštval si Bendulu, za půldarma si dal Lidovku podle stranické průkazky, vyštval si Hroníka a takhle to celé dopadlo. Porušuješ pravidla výběrového řízení, koukáš jen na peníze a lidi už to nebaví.

  Vloženo 5.5.2018 19:39:29

 • Eva Suchanovásuchanovae@ 

  Reagovat

   

  Dobrý večer,
  nechci Vám kazit májové dny, jsou tak krátké... Projekt byl jiný....Dobře, a zase pronájem, no co to je. Tak jednou si stojím za tím co řeknu. Škoda, že už nefunguje toto přísloví: „CHOVEJ SE K OSTATNÍM TAK, JAK CHCEŠ, ABY ONI SE CHOVALI K TOBĚ"
  Hezký večer vám všem milevšťáci.
  Eva Suchanová

  Vloženo 4.5.2018 21:18:44

 • Petr 

  Reagovat

   

  1) Vítěz soutěže neměl při podání nabídky živnostenské oprávnění na hostinskou činnost. Město to bylo ochotno akceptovat s tím, že živnost musí být zřízena nejpozději při uzavření nájemní smlouvy.
  2) Radnice rovněž trvala na tom, že půjde o provoz restaurace a kavárny, a že tam nebudou žádné herní automaty.

  A to se tyhle podmínky nemohly dát rovnou do výběrového řízení ???

  Vloženo 4.5.2018 15:25:31

 • Kocourkov? 

  Reagovat

   

  Nedivím se,stejně by mu zvýšili časem nájem pokud by se mu dařilo a nebo by ho vyštvali jako Hroníka.

  Vloženo 4.5.2018 11:49:48

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace