Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Zájemci si prohlédli prostory veselské Staré radnice a architektonické návrhy z minulosti i současnosti

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Budova veselské Staré radnice se pro návštěvníky otevřela letos již podruhé. V sobotu 5. října to bylo u příležitosti Dne architektury. Před třetí hodinou klenutými i dalšími prostorami radnice chodili lidé a prohlíželi si útroby rozsáhlé budovy. Někomu vytanuly na mysli vzpomínky. Krátce po třetí Luděk Lou Myler všechny na setkání přivítal. Pak se slova ujal architekt Bohuslav Šenkýř a provedl zájemce celým komplexem. „Tehdy se zde také vařilo pivo.

 

Ovšem nebylo asi příliš vysoké kvality. Proto, když se doprava mezi městy zrychlila a povozy z Třeboně dopravily pivo do Veselí za dvě hodiny, místní pivovar skončil," uvedl perličku při prohlídce Bohuslav Šenkýř. Zmínil také, že radnice kdysi vyhořela a její podoba se změnila. Původní renesanční ráz vystřídaly barokní úpravy. Potom představil nerealizované zajímavé projekty architekta Jiřího Gočára na novodobou podobu radnice.

Jonáš Motlík, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí, vybral z městského archivu ukázku předválečného projektu klasického domu ve Veselí - Mezimostí. Zmínil též, co stačilo tehdy pro vydání stavebního povolení. Mnoho z domů později padlo při výstavbě nové komunikace skrz Veselí a Mezimostí.

Od 17 hodin vystoupil v klenutých prostorách zpívající právník Ivo Jahelka na koncertě Písničky zpod taláru. Od 20 hodin se uskutečnil koncert skupiny Vysmahnu Allstars.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace