banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

  neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

  Koncert.

 • S muzeem v přírodě

  neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

  Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Zastávky písecké MHD v Budovcově a Švantlově ulici budou dočasně zrušeny

Ilustrační foto. , Autor: Město Písek

Ilustrační foto.     Autor: Město Písek

PÍSEK - Pokračování výkopových prací v Nádražní ulici v Písku si vynutí dočasné zrušení zastávek MHD v ulicích Budovcova a Švantlova. V souvislosti s postupující realizací stavby Teplárny Písek Přechod parovodu na horkovod Písek, kterou provádí firmou Systherm, dojde v tomto týdnu k pokládce asfaltového povrchu vozovky a obnovení provozu v Nádražní ulici v úseku mezi ulicemi Sadová a Zeyerova.

 

Následně budou výkopové práce pokračovat přes křižovatku ulic Nádražní a Zeyerova směrem do centra města. „V této souvislosti bude od 16. května úplně uzavřena Nádražní ulice v úseku od křižovatky s ulicí Zeyerova až po vjezd do bývalého areálu Svazarmu - objekt č. p. 1936 - a po dobu, kdy výkop bude zasahovat do samotné křižovatky, bude uzavřena také ulice Zeyerova směrem k Jitexu," informuje Tomáš Květoň z odboru dopravy. V této etapě bude křižovatka Nádražní – Zeyerova obousměrně kyvadlově průjezdná pouze ve směru od nádraží k nemocnici a opačně.

Stavební práce v křižovatce by měly v závislosti na klimatických podmínkách trvat přibližně do druhé poloviny června, kdy dojde k znovuobnovení provozu v Zeyerově ulici a nadále bude uzavírka pro provoz již jen v Nádražní ulici směrem do centra.

„S platností od pondělí 20. května nebude obsluhována autobusová zastávka MHD v ulici Budovcova. Ve směru k nádraží ji nahradí stávající zastávka v ulici Zeyerova u ZŠ J. Husa a v opačném směru pak provizorní zastávka na Husově náměstí před budovou OSSZ. Autobusová zastávka Švantlova bude od pondělí 20. května po celou dobu uzavírky Zeyerovy ulice v prostoru křižovatky s ulicí Nádražní zrušena bez náhrady,"doplňuje Tomáš Květoň.

Vzhledem k předpokladu, že se v dopravních špičkách budou na objízdných trasách tvořit kolony, prosíme řidiče, kteří by Nádražní ulicí pouze projížděli, aby se celé lokalitě vyhnuli. Děkujeme obyvatelům zmíněné lokality a všem řidičům za trpělivost a ohleduplnost při tomto nezbytném dopravním omezení a za respektování přenosného dopravního značení.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Několik dní předem zde byly informační cedule...

  Vloženo 16.5.2019 09:06:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ano, ale u "svazarmu" ne u Oberbanky

   Vloženo 16.5.2019 09:19:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mohl by se někdo vyjádřit k tomu, proč je Nádražní ulice uzavřena již od katastrálního úřadu? Dnes ráno se objevily značky zákaz stání před Oberbank a hned nastoupila firma na frézování silnice. Tento postup, bych řekl, není úplně košer...

  Vloženo 16.5.2019 08:03:23

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace