banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Závodníci na malých motocyklech si to rozdají v sobotu na soběslavském letišti

Ilustrační foto. , Autor: Pavel Pubal - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Pavel Pubal - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 12.1.2019 10:06

SOBĚSLAV - Fandové motocyklů malých kubatur, takzvaných padesátek, se opět mohou pokochat v sobotu 12. ledna. Automotoklub Soběslav ve spolupráci s Veteran Car Clubem Soběslav pořádají již 19. ročník Off-road fichtelday 2019. Jedná se o vytrvalostní závod na 60 minut, který se uskuteční v areálu automotoklubu a na soběslavském letišti. Kdo chce startovat, a neučinili to již na webu, může se zaregistrovat v sobotu od devíti hodin v areálu AMK.

 

Rozjížďky začínají v 11:15 hodin, samotné závodění propukne po poledni. Ve 12:30 odstartují pořadatelé finálový závod kategorie Klasik a ve13:45 hodin odmávnou finále kategorie Sport. „V kategorii Klasik jsou povolené jen malé úpravy stroje, motoru, v kategorii Sport se k úpravám nepřihlíží. Do závodu se mohou přihlásit účastníci pouze s motocyklem československé výroby, například Pionýrem, Mustangem nebo Babetou. Všechny patří do značky JAWA.," sdělil jeden z pořadatelů Petr Sluka z AMK Soběslav - 1. Motocyklová. Závod se jede na trati dlouhé zhruba 700 metrů, která využívá prostor cvičiště automotoklubu spolu s plochou letiště. Počet účastníků loni přesáhl stovku. Jede se za každého počasí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace