banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Závody kolců v Radobytích baví už 20 let. Obhájce se letos pořádně nadřel

RADOBYTCE – V sobotu 20. července viděly Radobytce u Mirotic jubilejní 20. ročník oblíbených závodů zahradních koleček. Akci pořádají místní dobrovolní hasiči s kamarády a za ta léta organizování postupně předali hlavní díl práce těm, pro které akci před dvěma desetiletími vymysleli.

U rybníčku Sázku na okruhu Franty Podlešáka se lidé bavili celé odpoledne. Jeho zlatým hřebem byl závod Grand prix K1, kde vítězství obhájil Martin Liška s nováčkem Davidem Vašínem. Letos trochu obměněný cerhonický tým Bongo bongo vyhrál počtvrté v řadě a za rok si brousí zuby na pátý úspěch.

Tištěné Písecké postřehy přinesou z akce reportáž, ohlasy vítězů a povídání s organizátory. Ti také prozradí, kdo to vlastně byl Franta Podlešák, po kterém se závodní okruh na návsi jmenuje. A také se dozvíte více o uměleckém díle, které vzniklo ze sušáku na hadice. Za každý ročník na něm přibyl symbolicky jeden kolec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace