Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

 • Kapličky, boží muka a kříže na Písecku a Milevsku

  Čtvrtek 4.4 až neděle 30.6 - Milevský klášter

  Výstava.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

"Zelení" cestující v budějovické MHD dostanou sladkou pozornost, odmění je fotbalisté Dynama

 Autor: Dopravní podnik města České Budějovice

    Autor: Dopravní podnik města České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pokud plánujete ve čtvrtek cestovat městskou hromadnou dopravou v krajském městě, určitě nezapomeňte na zelenou. Českobudějovický dopravní podnik totiž letos pořádá už třetí ročník oblíbené velikonoční akce. Na Zelený čtvrtek tak cestující v autobusech i trolejbusech opět potkají speciální hlídky, které budou odměňovat všechny v zeleném oblečení nebo doplňky v této barvě.

 

Dvojčlenné hlídky se budou skládat z dobrovolníků Salesiánského střediska mládeže a také fotbalistů A-týmu SK Dynamo České Budějovice. Poznáte je jednoduše. Jeden z hlídky bude mít na sobě zelené tričko s nápisem „Zelená nás baví" a v ruce košík s vajíčky. "Chceme tím připomenout blížící se velikonoční svátky. Zvolili jsme záměrně právě čtvrtek, protože Zelený čtvrtek je ještě dnem pracovním, takže aby bylo ve vozech dopravního podniku co nejvíce lidí," řekl k akci mluvčí českobudějovického dopravního podniku Viktor Lavička.

Dopravní podnik ke spolupráci na této akci záměrně přizval českobudějovické Salesiánské středisko mládeže a fotbalisty českobudějovického Dynama. Symbolika spojení se Zeleným čtvrtkem a Velikonocemi je u všech tří na první pohled úplně odlišných subjektů ve výsledku jednoduchá. "Dopravní podnik zajišťuje spojení a čas Velikonoc je časem setkávání, Salesiáni zajišťují volnočasové aktivity pro děti a mládež v duchu křesťanských hodnot a fotbalisté hrají na zelených hřištích," vysvětlil mluvčí Lavička a dodal, že hlídek by mělo být letos pět nebo šest.

Loni dostávali cestující odměny za zelené oblečení i doplňky jen na páteřních linkách v centru města a na hlavní sídliště. "Letos jsme ale udělali změnu, protože bychom rádi překvapili také cestující, kteří jezdí na linkách i mimo katastrální území města České Budějovice," doplňuje mluvčí dopravního podniku. Akce potrvá celý den až do vydání všech čokoládových zásob.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Každé promo 

  Reagovat

   

  Ve prospěch veřejné dopravy vítám. A co kraj? Zhůvěřilcům, kteří za Zimoly, Zahradníka rozsápali do té doby celkem bezchybný systém veřejné dopravy Jižních Čech, těm žádné promo nepomůže. Leda že by hodně rychle dali do pořádku škody, které minulé provinční representace napáchaly. A na nějakou kladnou činnost to moc nevypadá, nemám pravdu??!!

  Vloženo 16.4.2019 11:37:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace