Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Železniční expozici ve Staré radnici v Jindřichově Hradci obohatí nové kolejiště

JINDŘICHŮV HRADEC – Stálá expozice Železnice hrou, kterou si mohou prohlédnout návštěvníci výstavního domu Stará radnice v Jindřichově Hradci, získá nový exponát. Na svém středečním jednání radní schválili nákup dalšího kolejiště za 149 tisíc korun. „Dům vláčků v Praze rozprodává svůj majetek, proto jsme se rozhodli jedno kolejiště zakoupit a expozici rozšířit. Návštěvníci Staré radnice se tak v roce 2018 mohou těšit na novinku,“ zmínil místostarosta Bohumil Komínek. Nové kolejiště bude velké 8 x 5,5 metru a k vidění bude po otevření výstavního domu v nové sezoně, od 1. dubna 2018. Nový exponát bude umístěný v prostoru dnešního dětského světa, který se přesune do spodní galerie.

Železnice hrou představuje srozumitelnou a zábavnou formou historii a současnost lokální rarity
jindřichohradeckých úzkokolejek. Vystavené exponáty cílí hlavně na děti. Za maketou ovládacího pultu  si návštěvníci vyzkouší, jak strojvedoucí řídí nejznámější úzkokolejnou dieselelektrickou lokomotivu. Pro malé i velké jsou připraveny modely vlaků, s jakými si kdysi hráli naši předci, i ty, s jakými si mohou hrát dnešní děti. Mezi nimi pochopitelně nechybí ani vozidla, která jezdila nebo dodnes stále ještě jezdí po jindřichohradeckých úzkokolejkách. Některé z nich jsou vidět v pohybu na modelovém kolejišti. V dětském koutku si děti mohou sestavit vlastní lokomotivy nebo rovnou celý vlak z několika druhů stavebnic. Náročnější návštěvníci si sami podle vlastního zájmu v dotykovém informačním kiosku najdou podrobné údaje o historii tratí nebo o používaných vozidlech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace