Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Zima na plovárně je kvůli starému vytápění, v budoucnu se vymění

AKTUALIZOVÁNO - 19.1.2015 13:01

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Notoricky známá zima na budějovické plovárně trápí nejednoho návštěvníka. Udávaná teplota vzduchu by se měla pohybovat okolo 29 stupňů Celsia, ale realita je často někde jinde. Zeptali jsme se tedy ředitele příspěvkové organizace Sportovní zařízení města České Budějovice, která spravuje mezi jinými i plavecký stadion, jestli plánují v dohledné době „přitápět“.

 

Náměstek Pavel Matoušek před nedávnem informoval, že za minulý rok Sportovní zařízení ušetřilo milion korun, který se vrátil do rozpočtu města. Peníze se uspořily na energiích. „Sice se ušetřilo i na plaveckém stadionu, ale zásadní podíl ušetřených peněz plyne z úspory na zimním stadionu,“ říká Tomáš Novák, ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení.

Jádro pudla v případě nižších teplot na plovárně tedy netkví v tom, že by se šetřilo, ale spíše v „nemohoucnosti“ starého vytápění. „Vytápění na plovárně je vystavěno z doby před dvaceti lety a již nefunguje tak, jak bychom si představovali. V brzké budoucnosti bychom chtěli vytápění rekonstruovat, přesné datum opravy vám teď ale neřeknu,“ vysvětluje Novák.

„Samozřejmě se potýkáme s tím, že každý návštěvník má odlišné nároky na to, jaká teplota by měla v areálu být. Je to obdobné jako s teplotou vody v bazénu. Někteří lidé tam chodí popovídat si a pak je jim zima. Jenže velký plavecký bazén je dělaný na plavání,“ obhajuje stávající teplotu ředitel.

Vzápětí však upozorňuje na potíž s teplem u dětského bazénu: „Snažíme se vytápět na určitou teplotu, kterou uvádíme. Dispozičně je problém u malého bazénku pro děti, který je posazen níže, a tak bohužel teplo, které tam naháníme, uniká komínem nahoru k velkému bazénu. Stavební řešení topení tu není zrovna ideální. O problému víme a chtěli bychom ho řešit nějakou úpravou.“

I přes komplikace s teplotou byl minulý rok na plovárně rokem úspěšným. Podle slov Tomáše Nováka měla plovárna v roce 2014 vyšší návštěvnost, která dosahovala až 250 tisíc návštěvníků za celých 12 měsíců. „Byla teplá zima, lidé nemohli jezdit na hory, tak chodili plavat," dodává.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  " Někteří lidé si tam chodí popovídat..." Tak to je něco !
  Roky trvající chladno a náprava v nedohlednu. Je mi z vás smutno.

  Vloženo 19.1.2015 14:19:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace