Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Živému Milevsku krácena dotace kvůli netransparentnosti výběrového řízení

MILEVSKO - Ministerstvo práce a sociálních věci rozhodlo o 25 procentním zkrácení dotace, kterou měla přiznánu organizační složka Živé Milevsko na zpracování strategického rozvojového dokumentu Rozvoj Smart City v Milevsku. Pro zpracování dokumentu byla loni vybrána firma M. C. Triton z Prahy, které Živé Milevsko uhradilo 302 500 korun.

 

Při žádosti o proplacení dotace však poskytovatel dospěl k závěru, že příjemce porušil podmínku, za které byla dotace přiznána. Ministerstvo shledalo, že při zadávání zakázky na zpracování tohoto strategického dokumentu došlo k netransparentnímu hodnocení a chybnému postupu při posuzování nabídek. Za to byla při letošní žádosti o proplacení částka snížena o 25 procent, konkrétně o 82 620,31 korun. Původně tak bylo přiznáno 330 481 korun, po krácení tedy jen 247 861 korun.

Živé Milevsko podalo proti tomuto rozhodnutí námitku, ale ta byla zamítnuta. Z toho plyne, že tento projekt tedy bude muset město doplatit s vyšší než původně plánovanou pětiprocentní spoluúčastí.

To ale odmítá Vít Král z organizační složky Živé Milevsko. "Není pravda, že město bude muset doplatit víc. Jen my nemůžeme mít předpokládané náklady. A ani krácení ještě není definitivní, protože pojedeme ještě za ministryní paní Maláčovou."

 

Diskuse k článku - 28 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Jc zítra 

  Reagovat

   

  Milevsko je město maškar a strategií, obě oblasti mohou mít přínos, pokud se správně uchopí, v Milevsku však tyto aktivity slouží pouze k obohacení pár vyvolených a město se dále vylidňuje, ani maškary a ani strategie práci místním lidem nedají, nezlepší podmínky pro život ve městě a nepomohou k jeho rozvoji. Obyvatelstvo bude nadále stárnout, projíždějící turisté se vyfotí u lavičky a vyhodí zde pouze odpadky a budou pokračovat dál. Smutná realita pod taktovkou starosty Radosty, místostarosty Horka, samozvaného Krále za dopomoci KSČ a ANO.

  Vloženo 10.8.2019 10:18:52

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   a čssd

   Vloženo 10.8.2019 11:33:58

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  a zde jsou dokumnety:
  https://www.zivemilevsko.cz/strategie-mesta-milevska/

  Vloženo 10.8.2019 10:04:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  zatím jsme našel tento článek na stránkách zivemilevsko.cz o projektu smart city:
  https://www.zivemilevsko.cz/wp-content/uploads/2019/06/%C5%BDiv%C3%A9-MIlevsko_%C4%8Dl%C3%A1nek-Modern%C3%AD-obec-3-2019-.pdf

  Vloženo 10.8.2019 09:57:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jestli pak si tu strategii, co za ni možná bude město Milevsko doplácet destitisíce přečetl pan starosta Radosta? Kdyby ano dočetl by se se tam mimo jiné, že město se vylidňuje a za poslední čas byl úbytek 303 lidí. Zachvíli bude Milevsko pod 8 000 tis. obyvateli, což souvisí s penězi do rozpočtu města.
   Když v minulém volebním období chtěl zastupitel Kaleja po Radostovi, aby se s tím začalo něco dělat, protože podobné věci byly v prograovém prohlášení, tak celá koallice včetně Radosty hlasovala proti. Hlasovala proti svým vlastním slibům, které písemně slíbila a vyvěsila je na internetové stránky města. Pan Kaleja chtěl od Radosty řešení už před lety, Radosta však hlasoval proti svým vlastím slibům a místo toho, aby něco dělal, tak mu pan Král zajjišťuje strategie za statisíce o tom co všichni už dávno ví. Navíc se může stát, že chude město Milevsko vyhodí další peníze, aby zacelilo ránu po možná ne dobře odvedené práci expertů žm. Tohle je možné jenom v Milevsku. Jak dlouho ještě budou držet zastupitelé tohoto starostu u kormidla?

   Vloženo 10.8.2019 11:45:13

 • Karel 

  Reagovat

   

  Nejdřív si tam Radosta dosadí dceru a pak se zjistí, že jednají netransparentně. Radosta s KRÁLEM to mají zaplatit ze svého jako úmyslně škodu dosazování svých kamarádů na projekty k ničemu.

  Vloženo 9.8.2019 20:47:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  z jakého důvodu byla dotace zkrácena? pochybil někdo?|pokud ano, tak proč? Nedbalost? Úmysl?

  Vloženo 9.8.2019 11:58:29

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace