Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    pátek 20.9 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Farmářské trhy

    pátek 20.9 13:00 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Žižkovy kasárny budou nakonec sloužit pro parkování

Bývalé kasárny Jana Žižky , Autor: Markéta Snížková

Bývalé kasárny Jana Žižky     Autor: Markéta Snížková

AKTUALIZOVÁNO - 29.1.2015 13:08

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Původní diskuze o tom, že se budou úředníci z magistrátu stěhovat do bývalých kasáren v Žižkově ulici, už je passé. Po prohlídce prostor rozhodli náměstci a primátor, že kanceláře se zde stavět nebudou. Nyní je téměř jisté, že kasárny poslouží jako parkoviště.

 

„Pro prostory bývalých kasáren budeme hledat jiné využití. Myslím si, že v tuto chvíli není úplně nejlepší záměr investovat prostředky do budování kanceláří. Zatím plánujeme parkoviště, které by mělo být pro zhruba 200 aut, je tam pro tyto účely dostatek prostoru“ vysvětlil primátor Jiří Svoboda (ANO). Část areálu zatím využívají celníci, s nimi se bude muset město domluvit. V řádu měsíců by ale podle slov primátora měla začít přeměna areálu na parkovací prostor.

Ve hře jsou ale i další varianty. Jednou z možností je pronájem části bývalých kasáren na rohu u Mercury. „Objekt, který je přilehlý směrem k obchodnímu centru je v poměrně slušném stavu, ten bychom se asi pokusili pronajmout. Stavební stav objektu v ulici Žižkova je o něco horší, tam uvažujeme o různých variantách. V tuto chvíli je ale pro nás prioritou řešit nedostatek parkovacích míst,“ uvedl primátor Svoboda.

Náměstek Tomáš Bouzek (TOP09) připomněl, že stávající vjezd do objektu bývalých kasáren patří soudu, musel by se pak řešit příjezd do zadní části, ještě se ale o uspořádání areálu bude hovořit. „Jsou tam i další prostory, které bychom měli získat od ministerstva obrany v průběhu letošního roku,“ dodal ještě náměstek František Konečný (ANO).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace