Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Změna při platbě u parkovacích automatů v Budějovicích! Od neděle platí další modré zóny

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V průběhu nadcházejícího víkendu 30. listopadu a 1. prosince dojde ke změně ve způsobu zadávání údajů při registraci vozidla pro platbu krátkodobého parkování na všech dříve osazených parkovacích automatech na území Českých Budějovic. Důvodem je spuštění nových parkovacích automatů v druhé etapě parkovacích zón – oblast Pražské předměstí Severozápad.

 

"Nově bude úhrada parkovacího oprávnění začínat zadáním registrační značky, nikoliv platbou, jako je tomu v současnosti. Počáteční zadání značky vozidla umožní získat informaci o době zbývající platnosti v případě již zaplaceného krátkodobého parkovacího oprávnění. V následujících dnech také dojde k výměně malých klávesnic u parkovacích automatů v oblasti první etapy z roku 2017 za velké dotykové obrazovky. Snahou města je sjednocení postupu u všech parkovacích automatů," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Spuštění druhé etapy parkovacích zón Pražské předměstí – Severozápad

Od neděle 1. prosince dochází k rozšíření rezidentně abonentního stání na základě dlouhodobých parkovacích oprávnění do nové oblasti, ohraničené ulicemi Husova, Pražská, Strakonická a řekou Vltavou. Základní provozní doba těchto nových zón je ve dnech PO – PÁ 8 až 20 hodin, v noci a o víkendu je stání zdarma. "Od pondělí 2. prosince dojde postupně ke spuštění nově osazených parkovacích automatů v této oblasti a zároveň ke zpoplatnění záchytného parkoviště Dlouhá louka - vjezd z ulice Na Sádkách – část pro osobní automobily i část pro nákladní automobily a autobusy," říká k novinkám náměstek primátora Viktor Lavička.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace