banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Zušťákovo gólové představení rozhodlo okresní derby

 Autor: Václav Kozma

    Autor: Václav Kozma

PÍSEK - V sobotu 8. března se už konečně všichni dočkali. Hráči a fotbaloví fanoušci se po dlouhé zimní přestávce těšili na zahájení jarní části divize. A ta vstoupila do své druhé části 16. kolem, které svedlo na levý břeh řeky Otavy dva týmy z Písecka k okresnímu derby. Příjemné slunečné jarní počasí sice nepřilákalo na jarní premiéru větší množství diváků, ale umožnilo odehrát duel na přírodní trávě, což všichni aktéři, hráči i diváci, přijali s povděkem.

Kádry obou týmů poznamenalo několik absencí, u hostů by se dalo říci, že zásadních. Domácím chyběli delší dobu zraněný Martin Voráček a čerství marodi Jan Stoszek a Olexandr Fedorkiv. Mužstvu Milevska chybělo hned sedm hráčů, z nichž pět absentovalo kvůli zranění nebo nemoci, ale nastoupit nemohli ani dva absolutně zdraví, kteří by se určitě objevili v základní sestavě a s největší pravděpodobností by patřili mezi opory svého týmu - Ondřej Kosobud s Josefem Komárkem jsou stále hráči Písku, ale už delší dobu nastupují v dresu Milevska. První jarní duel a navíc okresní derby jim však bylo zapovězeno. O důvodech se dočtete ve středečních Píseckých postřezích.

 

I když se říká, že derby nemá favorita, tentokrát to příliš neplatilo. Jasným favoritem bylo domácí družstvo, které přehodnotilo cíl ze začátku sezony a po polovině soutěže si stanovilo nový úkol: Navázat na dobré výkony z podzimní části soutěže, hrát o co nejvyšší umístění v tabulce a tím si zajistit odpovídající postavení pro případný postup do České fotbalové ligy. Do jarní části vstoupil tým tou správnou nohou a stejným výsledkem 3:0 jako v prvním podzimním utkání na půdě Milevska. K tomu mu hattrickem pomohl kapitán a zřejmě nesmrtelný kanonýr Jan Zušťák.

 

FC Písek - ZVVZ Milevsko 3:0 (2:0)

Branky: 13., 20. a 55. Zušťák

ŽK: 3:3 (Šlehofer, Holub, Kalášek - V. Kosík, Kuchař, Fiala)

Rozhodčí: Benedikt - Němec, Průcha, diváků: 271

Písek: Varyš - Šlehofer, Basaraba, Holub, Kubiš (78. Klíma) - Sajtl, Nohava, Kalášek, Kunc (46. Šťastný) - Zušťák (67. Zahrádka), Rosůlek

Milevsko: Šmitmajer - J. Kosobud, Suchan, Fiala, Zítek - Barda (57. Jelínek), M. Málek - V. Kosík (81. Pinc), Kuchař (71. Tupý), Dvořák - Vodňanský (58. Šimák)

 

Více ve středečních Píseckých postřezích a Milevských novinách.

 

Václav Kozma

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace