Kdy a kam

 • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

  Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

  Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

 • Čochtan vypravuje

  Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Lední hokej: Děsivý zásah! Rozhodčí Vokřál dostal hokejkou do krku a zůstal bezvládně ležet

TÁBOR - Čas 49:26. Patrik Vokřál, hlavní rozhodčí druholigového duelu mezi Táborem a Jabloncem, leží bezvládně na ledě nedaleko červené čáry. Málokdo ví, co se stalo. Zraky diváků cílily před jabloneckou branku, kde domácí právě zakončovali slibnou útočnou akci. Nejprve se k hlavnímu sudímu sjeli čároví, kteří po krátké poradě přivolali ze střídačky zdravotní službu.

 

Hlavní rozhodčí nebyl schopen pohybu a musel být za potlesku tribun odnesen na nosítkách. Čároví dlouho neváhali a utkání za tříbrankového táborského vedení ukončili. A důvod? Inzultace hlavního rozhodčího jabloneckým obráncem Martinem Tondrem. Čárový rozhodčí Aleš Vavruška měl o celé situaci jasno. Tondr zasáhl mimo hru hlavního sudího ve vzteku vysokou holí do oblasti krku, načež ihned odjel na svou střídačku. Čároví označili Tondrův zákrok za úmyslný, tudíž utkání pro inzultaci hlavního rozhodčího ukončili. Na jabloneckého obránce tak kromě uděleného trestu ve hře čeká zajisté další nepříjemný disciplinární přídavek.

Zdravotní služba v prvotní fázi konstatovala krátké bezvědomí rozhodčího Vokřála a pohmoždění hrtanu. Rozhodčí byl převezen sanitkou do táborské nemocnice.

Aktéři utkání neměli o zákroku na hlavního sudího zdaleka tak jasno, jako měli čároví. Z jablonecké strany se neodmítl vyjádřit vedoucí týmu Josef Březina. „Já osobně jsem přesně neviděl, co se stalo. Sledoval jsem hru, kotouč už byl někde před naší brankou. Podle toho, co říkali ostatní, měl proběhnout nějaký souboj mezi hráči, který skončil úderem hokejkou do hlavního rozhodčího. Ale já to fakt neviděl, tak bych se k tomu nerad vyjadřoval,“ řekl jablonecký vedoucí.

Z domácí branky sledoval dění na ledě gólman Tomáš Klestil: „Tu situaci jsem viděl matně, ale myslím si, že ten zákrok hostujícího hráče tam byl evidentní. Vzniklo to nějak po souboji s Tomášem Černým. Podle mě to jejich hráč neunesl a pak neudržel nervy. Bylo to od nich hodně nesportovní. Každý hráč by měl unést vypjaté situace a zápasy. Pro mě je tohle premiéra. Nikdy v životě jsem neviděl, že by byl ukončený zápas pro inzultaci rozhodčího.“

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete názor na situaci právě Tomáše Černého, vrátíme se s Tomášem Klestilem i jabloneckým vedoucím Březinou také k předchozímu průběhu utkání, ve kterém se ve druhé třetině strhla i pořádná hromadná bitka.

Diskuse k článku - 29 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Boleslav 

  Reagovat

   

  Martina znám a mám za to že v tom nebyl žádný úmysl hokej je prostě sport kdy dojde ke zranění a tentokrát hold byl zraněn rozhodčí a kvůli tomu tady na něj všichni budete házet špínu? Soudit a nadávat umí vždy každý a nejlépe člověka kterého nezná.

  Vloženo 11.1.2016 20:07:48

  • Pavel 

   Reagovat

    

   Když tvrdíte, jak je tento nevinný pán čestný a férový, tak proč, zvlášť, když v tom nebyl úmysl, nepřijel ani za tím postiženým rozhodčím a nezajímal se o jeho zdravotní stav, ale raději srabávky ujel na střídačku?
   To mi jako chlapské a férové jednání nepřijde...nehledě na to, zda to bylo úmyslné či jen nešťastné.

   Vloženo 11.1.2016 21:13:09

  • Sportovec 

   Reagovat

    

   Bylo již podáno trestní oznámení ?

   Vloženo 12.1.2016 11:14:04

   • Roman 

    Reagovat

     

    Kdo by ho měl podle tebe podat? Myslíš že si tam odběhne ten sudí z nemocnice?

    Vloženo 12.1.2016 18:02:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Prostě mu ruply nervy? Jste normální? Tohle je na doživotní zákaz. Kdo tvrdí, že to bylo omylem tak zřejmě na zápase nebyl. Kdyby to bylo omylem, tak si ten hráč, který to způsobil neodjel na střídačku v pohodě ne? Jasně úmyslný zákrok, stopka na doživotí. Tečka

  Vloženo 10.1.2016 20:26:05

 • Tomas 

  Reagovat

   

  situaci jsem neviděl, ale pokud by šlo o neúmyslný zásah rozhodčího, jak tady píšete, tak bych od hráče Jablonce č. 10 čekal trochu jiné chování... Okamžitě by jel k rozhodčímu, snažil by se mu pomoc atd...a né ho tam nechat ležet v bezvědomí a odjet v klidu na střídačku...

  Vloženo 10.1.2016 14:43:50

 • fanda hokeje 

  Reagovat

   

  Já bych také nechal zatím na hlavě, je třeba kouknout na video, počkat na vyjádření čárových a případných svědků a hlavně uvidíme, jak se k tomu postaví Tondr - i když já tuším, jak se k tomu postaví... Na zimáku jsem včera byl, ale bohužel jsem sledoval kotouč a výše popsanou situaci jsem tedy neviděl. Pohled na bezvládné tělo hlavního nebyl pěkný, přeji mu, ať nemá žádné následky a brzy se vyzdraví!

  Vloženo 10.1.2016 14:14:04

  • Matěj 

   Reagovat

    

   Souhlasím s tebou,to bylo cílené,nikoliv nešťastná náhoda normální člověk by reagoval jinak,pokud by to bylo nechtěné,bylo tam dosti svědku,které jsou funkcionáři hokeje a bývalý rozhodčí a ty to viděli naprosto přesně a zákrok byl cílený!!!!!!

   Vloženo 10.1.2016 16:36:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Za brankou napadal našeho Černého Tondr. Pak se to přesunulo do rohu. Černý už tady to chtěl Tondrovi na puku vrátit. To mu vyšlo až po chvíli u kousek od trestný Tábora. tam ho dohrál u mantinelu. Tondr se kvůli tomu velmi vehementně dožadoval od hlavního potrestání Černého ,což
  hlavní neudělal. Od té chvíle jsem koukal dál ,kde je puk. Periferně jsem zahlédl projet hráče Jablonce kolem hlavního,který se hned potom skácel k zemi. tak asi.

  Vloženo 10.1.2016 13:22:59

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace