Kdy a kam

  • Hudební sklepy - Něžná noc

    pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

    Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

  • Svatohavelské posvícení

    pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

    Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Logická olympiáda pro děti a studenty proběhne v pátek v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V krajském městě proběhne v pátek 4. listopadu devátý ročník Logické olympiády. Soutěž se koná v Kruhovém sále zastupitelstva Jihočeského kraje, začíná v 8 hodin a končí přibližně v 15 hodin. Hlavním organizátorem krajského kola je Jihočeský kraj a město České Budějovice.

Soutěž Logická olympiáda je určená dětem a mládeži z celé České republiky a o její úspěšnosti svědčí jak obrovský zájem škol, tak i dětí.  Soutěž navazuje na úspěšné předchozí celorepublikové ročníky. Letos se do ní přihlásilo rekordních 61 451 soutěžících z 2 902 škol z celé České republiky.

Pro jihočeské krajské kolo bude vybráno 120 nejlepších řešitelů rozdělených do tří kategorií: A – žáci 2. až 5. tříd základních škol, B – žáci druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a C – středoškoláci.

"Hlavním cílem je obrátit pozornost dětí i veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování. Soutěž doplňuje spektrum akcí určených školákům o aktivitu zaměřenou na oblast, která si v našem vzdělávacím systému stále hledá své místo. Mnoho škol se dnes snaží přistupovat k výuce aktivně a rozvíjet u dětí schopnost samostatného myšlení. Logická olympiáda chce pomoct rozpoznat toto individuální nadání a přispět k jeho rozvoji," vysvětluje krajská koordinátorka Logické olympiády Lucie Malechová. Více informací najdete na www.logickaolympiada.cz.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace