Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Mezinárodní pivní festival už podruhé míří do Českých Budějovic. Město akci finančně podpoří

V roce 2015 se pivní festival naposledy konal v táborském hotelu Palcát. , Autor: Lucie Váchová

V roce 2015 se pivní festival naposledy konal v táborském hotelu Palcát.     Autor: Lucie Váchová

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od 13. do 18. února se bude na českobudějovickém Výstavišti konat 27. ročník Mezinárodního pivního festivalu. Ten se po 25 let konal v Táboře, v loňském roce se přesunul do Českých Budějovic. „Na účastníky čeká prestižní soutěž o Zlatou pivní pečeť a Zlatý český pramen. Dá se bez nadsázky mluvit o tom, že kdo v pivovarnictví něco dokázal a znamená, bude v únoru v Budějovicích,“ zmínil pořadatel festivalu Alois Srb.

 Město České Budějovice vidí festival jako významnou akci a proto ji letos finančně podpoří. „Když se řekne České Budějovice, vybaví se mnoha lidem okamžitě jedno slovo – pivo. I proto jsme se rozhodli přispět organizátorům částkou padesát tisíc korun. V areálu Výstaviště se očekávají v neveřejné části odborníci z oblasti pivovarnictví, potravinářství, hotelnictví a gastronomie z Čech i z dalších dvaceti zemí z celého světa. Další část bude samozřejmě patřit veřejnosti a jak známo, jsme národem milovníků piva, takže věřím v hojnou účast a přeji i nová poznání v této oblasti,“ poznamenal primátor Jiří Svoboda. Podle něj se Mezinárodní pivní festival řadí mezi tři nejvýznamnější odborné akce ve střední Evropě. „Pivnímu festivalu přikládáme velkou důležitost a význam, na rozdíl od Tábora, kde se konal dříve. Jsme rádi, že se do v Českých Budějovic přesunul. Kromě odborníků, pro které budou určené první tři dny, sem přivede i spoustu dalších návštěvníků z řad veřejnosti. Ti mohou od 16. do 18. února okusit produkci několika stovek pivovarů. Tuto akci podporujeme, zařadili jsme ji do významných akcí a budeme ji podporovat i nadále,“ dodal primátor Svoboda.

 „Jsem rád, že máme ve městě oporu. Já jsem nikdy nikde nechodil, o nic neprosil, toto je jejich iniciativa a já si toho mimořádně vážím,“ poznamenal Alois Srb, když se o podpoře města od redakce zpravodajského webu Jižní Čechy Teď dozvěděl. V roce 2016 se pivního festivalu v Českých Budějovicích zúčastnilo 237 pivovarů z 23 zemí celého světa. O tituly bojovalo 1082 výrobků. Letos dostanou medailisté v jednotlivých pivovarnických kategoriích poprvé možnost bojovat i o Světovou pivní pečeť 2017/World Beer Seal 2017, a to pod dohledem profesionálních mezinárodních certifikačních autorit.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  „Když se řekne České Budějovice, vybaví se mnoha lidem okamžitě jedno slovo – pivo"
  Budvar je pivo?

  Vloženo 18.1.2017 15:46:27

  •  

   Reagovat

    

   Jasně, že není! Budvar je bud-var :-).

   Vloženo 18.1.2017 17:05:24

 • jan 

  Reagovat

   

  Popravdě, úroveň slavností piva v Budějovicích mě nenadchla. Prostory velké haly na výstavišti vybavené plastovým zahradním nábytkem, k tomu podle mne celkem bídný kulturní program. To raději pojedu na pivní slavnosti do hotelu Palcát v Táboře, kde to má pořád super úroveň a tradici. Možná to není tak megalomanské, možná tam nepřijde tolik lidí jako v ČB, ale atmosféra je prostě lepší. Ale posuďte sami a přeji dobré pití !

  Vloženo 18.1.2017 11:43:53

 • Petr 

  Reagovat

   

  Podporovat z městského rozpočtu pivní festival je hloupost až nehoráznost.

  Vloženo 18.1.2017 09:48:52

  • pAVEL 

   Reagovat

    

   VELKÁ ŠKODA ŽE TAKOVÁ HLOUPOST NENAPADLA RADNÍ V TÁBOŘE. MOHLI JSME TU MÍT PRESTIŽNÍ PIVNÍ SLAVNOSTI SE SOUTĚŽÍ PIVOVARŮ. TAKLE MÁME JEN OŽÍRAČKU S RANDÁLEM.

   Vloženo 18.1.2017 19:27:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace