Kdy a kam

 • Listování: F. Backman - Co by můj syn měl vědět o světě

  středa 17.1 18:30 - Milevsko - kino

  Scénické čtení. Účinkuje Lukáš Hejlík.

 • Korálek ke korálku - vernisáž výstavy

  středa 17.1 17:00 - Tábor, Galerie 140

  Korálkové šperky, květiny, stromečky z korálků, vánoční a velikonoční ozdoby a další dekorace. Křest knihy o korálkovém tvoření. Výstava fotoobrazů J. Rychteckého na téma korálky a Afrika. Korálková dílnička pro děti. Výstava potrvá do 17.2.

Zobrazit všechny události
 

Na Písecku stojí další památník, který připomíná konec války. Vznikl u Chlaponic

CHLAPONICE – V sobotu 3. června se na vršku mezi Chlaponicemi a Dobešicemi, kterému místní říkají Vostrák, konalo slavnostní odhalení památného místa. Před 72 lety na něm mělo dojít k setkání skupiny americké armády se zástupci píseckého revolučního výboru, který příjezd Američanů před tím domluvil v nedalekých Strakonicích. Došlo tu také k jednání s velitelem německé posádky Kreuzem a nedaleko od tohoto bodu pak došlo i k podepsání kapitulačního protokolu.

Místo, které spadá pod obec Drhovle, bylo léta zanedbané a po otevření nové rychlostní silnice na Prahu takřka zapomenuté. Obec se starala o úklid černých skládek a tak uvítala aktivitu spolku vojenské historie Buddies Písek, který byl jedním z iniciátorů tohoto počinu. Více v Píseckých postřezích. Zatím nabízíme fotogalerii z akce, které se kromě konvoje historických vojenských aut účastnil také zástupce americké ambasády John Burbank.

Diskuse k článku - 2 příspěvky

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Duck 

  Reagovat

   

  Opravte prosím jméno armádního atašé na John Burbank. Je to ostuda.

  Vloženo 5.6.2017 11:32:35

 • BUDDIES Písek 

  Reagovat

   

  Děkujeme za článek

  Vloženo 4.6.2017 20:38:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace