pátek 19.1 17:00 až 20:00 - Milevsko - Dům kultury

pátek 19.1 20:30 - Písek - Divadlo Pod Čarou

Házenkářky Písku podle předpokladů v Českém poháru končí

Písecká Veronika Michková - Bojovnice zápasu , Autor: Václav Kozma

Písecká Veronika Michková - Bojovnice zápasu     Autor: Václav Kozma

PÍSEK - Ve čtvrtfinále Českého poháru přivítaly písecké házenkářky u Otavy družstvo pražské Slavie, které bylo na postup mezi nejlepší čtyři celky velkým favoritem. Domácí házenkářky nezačaly svůj poslední zápas v roce dobře, za prvních dvacet minut první půle se dokázaly gólově prosadit pouze třikrát, z toho jednou ze sedmimetrového hodu. Slávistky naopak dominovaly a rychle se ujaly vedení 11:3. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto hned v prvním poločase, který hostující hráčky vyhrály o sedm branek. Na začátku druhé půle Sokolky snížily ztrátu na rozdíl pěti branek, ale Slávistky devítigólovou sérií definitivně zničily domácí pokus o zdramatizování výsledku. Hostující hráčky navýšily své vedení až na rozdíl čtrnácti branek, kterým také duel v jejich prospěch skončil. Slavia se tak stala čtvrtým týmem, který v Jindřichově Hradci společně s Mostem, Porubou a Veselím nad Moravou v závěru roku zabojuje o Český pohár.

Sokol Písek – Slavia Praha 17:31 (8:15)

Nejvíce branek: Kubišová, Königová, Michková po 5 – Novotná, Tulipánová po 6

Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/1. Vyloučení: 3 - 4. Diváků: 149

V divácké anketě Píseckých postřehů o bojovnici zápasu dostala nejvíce hlasů Veronika Michková, zcela po zásluze zvítězila a odnesla si cenu nejprodávanějších novin v regionu.