Kdy a kam

  • Může být amatér umělcem

    pátek 21.9 - Soběslav, Městská knihovna

    Výstava amatérských kreseb a obrazů Martina Žaldy.

  • Whisky & Kilt Golf Open

    pátek 21.9 - Hluboká nad Vltavou, Golfový klub

    Golfový turnaj.

Zobrazit všechny události
 

V Prachaticích začaly rozsáhlé rekonstrukce několika sportovišť

PRACHATICE – V Prachaticích se ode dneška 4. července uzavírá několik sportovišť na městském stadionu. Začínají totiž jejich rozsáhlé rekonstrukce, které si vyžádají přes deset milionů korun. Provoz sportovišť bude omezen zhruba tři měsíce do konce září.

Na městském stadionu se obnovuje spodní hřiště s umělou trávou. Začíná také rekonstrukce atletického oválu, odvodnění plochy nad běžeckou dráhou a v neposlední řadě pak také rekonstrukce tréninkové zdi pro tenisty. Uzavřena je kvůli tomu ode dneška in-line dráha, obě fotbalová hřiště, atletický ovál včetně atletických sektorů, dva tenisové kurty číslo 5 a 6 a také cvičná tenisová zeď. Tedy kromě sportovní haly a volejbalových kurtů prakticky celý městský stadion.

Obnova hřiště s umělou trávou, která daleko přesáhla svou životnost a musela se často opravovat, bude stát zhruba šest a půl milionu korun a z toho 3,8 milionu získalo město z dotace od ministerstva školství. „Dojde k pokládce nového umělého koberce se vsypem v celém rozsahu hřiště a k umístění nových střídaček s integrovanými skořepinovými sedačkami pro minimálně dvanáct osob," uvedla pro Jižní Čechy Teď ředitelka Sportovního zařízení města Prachatic Radovana Kutláková.

Obnova atletického oválu pak přijde na zhruba dva a půl milionu korun. A k tomu pět set tisíc bude stát odvodnění plochy nad běžeckou dráhou. „Nově vznikne vržiště pro hod oštěpem a nové revizní šachty s možností napojení na elektřinu. Budou opraveny stávající vržiště, proběhne výměna stávající zarážející skříňky pro skok vysoký a skok do dálky bude opatřen záchytnou plachtou, aby bylo možné dopadový povrch chránit před vnějšími vlivy," vyjmenovala Radovana Kutláková s tím, že na obnovu oválu přidalo ministerstvo školství 1,4 milionu korun.

Obnova tréninkové tenisové zdi pak vyjde na necelý milion korun a třistatisícovou dotaci na ni poskytl Jihočeský kraj. „Vzhledem k tomu, že se ve všech výše uvedených případech jedná o zásadní rekonstrukce sportovních ploch a bude se zde pohybovat nejrůznější technika, byli jsme nuceni dotčená sportoviště a sportoviště, která s pracemi souvisí, uzavřít. Věříme, že tato omezení veřejnost pochopí a probíhající změny na městském stadionu přivítá," dodala Radovana Kutláková.

Letošní investice pod taktovkou Sportovního zařízení města Prachatic patří k rekordním. Kromě zmíněných akcí začala také zhruba před měsícem rozsáhlá rekonstrukce plaveckého bazénu, jejíž cena přesáhne sto milionů korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace