Kdy a kam

  • DESKOHRÁTKY

    Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

    Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

  • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

    Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

    Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Šachisté v Bernarticích uctili památku parašutisty Rudolfa Hrubce

BERNARTICE – Už podevatenácté se dnes uskutečnil v bernartické sokolovně oblíbený Memoriál parašutisty štábního kapitána Rudolfa Hrubce v bleskovém šachu. Turnaj proběhl potřetí také jako Krajský pohár mládeže, původně začínal jako mládežnický pro kategorie mladších a starších žáků, ale posléze o něj začali projevovat zájem i starší šachisté. V současnosti se ho tedy účastní každoročně přes tři desítky hráčů v kategoriích mladší žáci (první až pátá třída základní školy), starší žáci (šestá až devátá třída ZŠ), dorostenci (studenti SŠ a SOU) a dospělí. Ke spokojenosti organizátorů letošní účast, zejména v kategorii mládeže, ještě překročila tu loňskou a dorazili třeba i šachisté z Prahy. Hlavním rozhodčím byl Robert Petrák z Prahy-Smíchova, na mládežnické zápasy dohlížel Jaroslav Odehnal z Tábora a rozhodčím na počítači byl Jaroslav Alexa z Bechyně. Ředitelem a hlavním organizátorem turnaje je Miloslav Hrubant.

Osmasedmdesátiletý rodák z Bernartic Miloslav Hrubant, stále aktivní hráč v Šachovém spolku Bechyně, který vedl osm let také šachový kroužek dětí v Bernarticích, tímto Memoriálem už takřka dvě desítky let připomíná památku parašutisty Hrubce, který bojoval s režimem o svobodu naší země a nakonec padl za vlast po nárazu letadla do horského masívu 11. září 1944 v severní Itálii.

Sezona šachistů probíhá zhruba od října do konce dubna a bernartický turnaj je takovým zpestřením na její závěr před letní přestávkou. Konečné výsledky letošního ročníku a další zajímavosti přineseme ve středečním vydání Milevských novin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace