Kdy a kam

  • Cestou příběhu - vypravěčské představení

    sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

    Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

  • Masopustní veselice

    sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

    Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Sportovní přístav na Hluboké nad Vltavou byl slavnostně otevřen

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Lodě se sem sice plaví od začátku května, ale až nyní došlo ke slavnostnímu zahájení provozu nového hlubockého přístaviště, které umožňuje stání až pro 73 malých rekreačních plavidel a pro dvě osobní lodě včetně technického zázemí. Přístav vybudovalo Ředitelství vodních cest, dohromady přístav stál téměř 210 milionů korun.

 

„Na Baťově kanále se prodá ročně osmdesát tisíc lístků na loď, naše Vltava a okolí je mnohem krásnější, tak si myslím, že o přístav bude velký zájem," promluvil s nadšením hlubocký starosta Tomáš Jirsa. Město Hluboká nad Vltavou přispělo na stavbu řádově 20 milionů korun a to na související stavby, například parkoviště, přeložky sítí a cyklostezky kolem přístavu.

Slavnostní otevření bran přístaviště je spojeno se Dnem dětí, ty se dnes mohou nechat na lodi zdarma svézt anebo se zapojit do venkovních her. Na místo dorazil hojný počet rodin se svými ratolestmi, vcelku bohaté návštěvnosti pomohlo také dnešní slunečné počasí.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace