Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Alžběta Hrušková vybojovala na Evropském poháru juniorů zlato

Nejlepší česká juniorka Alžběta Hrušková se dostala při běhu do vedení, které už nepustila. , Autor: Josef Janda

Nejlepší česká juniorka Alžběta Hrušková se dostala při běhu do vedení, které už nepustila.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Táborský triatlonový festival pokračoval v neděli odpoledne Evropským pohárem juniorů. Po loňském medailovém půstu se české barvy dokázaly na trati 0,75 km plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu opět prosadit. Největší radost prožila Alžběta Hrušková, která dokázala po loňském pátém místě zvítězit. Na druhou Breu Roderick z Nového Zélandu nastřádala v čase 01:05:07 náskok 36,5 sekundy.

 

Alžběta Hrušková startovala v kategorii juniorek naposledy. Ambicemi se vůbec netajila. „Startovala jsem s číslem jedna, takže vítězství bylo původně mým cílem. Jsem ale po nemoci, tak jsem se zlatou medailí úplně nepočítala. Hodně jsem makala a jsem moc ráda, že se mi podařilo vyhrát," zářila Hrušková nedlouho po svém triumfu. Závod se rozhodl v běžecké části. „Už po tři sta metrech jsem šla na první pozici a nesledovala jsem soupeřky za sebou. Snažila jsem se vypracovat si co největší náskok," přiblížila závod Hrušková, která ještě během cyklistiky neměla nic jistého. Z Tábora si tak na závěr svého působení v juniorkách odváží skvělé vzpomínky. „Každým rokem jsem se tu zlepšovala. Jsem ráda, že jsem se po pátém místě dočkala vítězství," uzavřela Hrušková.

Umístění českých závodnic na EPJ – 41 startujících:

1. Alžběta Hrušková, 7. Heidi Juránková, 10. Tereza Svobodová, 20. Šárka Půstová, 36. Lenka Švecová, 37. Lucie Miklišová.

Další podrobnosti o Táborském triatlonovém festivalu se dočtete ve středečním vydání Jihočeských týdeníků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace