Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Architekti dnes budou debatovat o centru Milevska

Budova městské policie vpravo hned podle několika autorů koncepčnímu řešení prostoru překáží.

Budova městské policie vpravo hned podle několika autorů koncepčnímu řešení prostoru překáží.

MILEVSKO - Od 5. do 31. ledna jsou na chodbě Městské knihovny v Milevsku vystaveny práce z architektonické soutěže o ztvárnění centra města. Návštěvníci si mohou prohlížet všech jedenáct soutěžních prací. Dnes v 17 hodin se v prostorách výstavy uskuteční setkání s autory tří vítězných prací.

 

Porota ve vyhlášené architektonické soutěži neudělila první místo s odůvodněním, že nikdo ze soutěžících nenaplnil poslání beze zbytku a neměl výraznou převahu. Udělila dvě druhá místa - ateliérům ABM architekti a MS plán, oba pražské tvůrčí týmy obdržely odměnu po 80 tisících korun. Třetí místo získal Ondřej Beneš z Prahy, jemu náležela odměna 60 tisíc korun. Dále porota ocenila zajímavé detaily v navrhovaných řešeních - částkou 20 tisíc odměnila Eduarda Žaludu z Prahy a 10 tisíc Petra Brožka rovněž z Prahy.

Zajímavou a pro Milevské poněkud šokující perličkou bylo, že hned několik soutěžících se shodlo, že koncepčnímu řešení prostoru centra stojí v cestě budova městské policie, která byla rekonstruována poměrně nedávno.

Milevská radnice se nyní musí rozhodnout, jak soutěžní práce do budoucna využije. Do zpracovávaného prostoru je zahrnuto nejen náměstí, ale také plocha autobusového nádraží. Změny jsou otázkou dlouhodobějšího výhledu.   

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Petr 

    Reagovat

     

    A nebylo by od věci kromě budovy městské policie zrušit tuto instituci samotnou?

    Vloženo 13.1.2015 08:17:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace