Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Asistenti městské policie se v Českých Budějovicích osvědčují

Primátor Jiří Svoboda na setkání s asistenty strážníků.

Primátor Jiří Svoboda na setkání s asistenty strážníků.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Asistenti prevence kriminality v Českých Budějovicích významně napomáhají k zajištění veřejného pořádku v ulicích, a to především v problematických lokalitách města, například na sídlišti Máj, Palackého náměstí, Lannově třídě v okolí nádraží a obchodních center. Dnes je navštívil primátor a za práci jim poděkoval.

„U lidí mají autoritu, přirozený respekt a dokážou mezi nimi zjednat pořádek. Sami toho vyřídí poměrně hodně, aniž by tam museli strážníci nebo policisté zasahovat, fungují spíše jako spojovací mezičlánek mezi strážníky či policisty. Osvědčila se i dobrá spolupráce se sociálním odborem magistrátu, konkrétně s oddělením sociálně právní ochrany dětí, například při návštěvách problémových rodin," říká primátor Jiří Svoboda.

Činnost asistentů řídí a koordinuje Městská policie. Lidé je mohou potkávat ve dvoučlenných hlídkách nebo společně se strážníky v ulicích během celého dne i ve večerních hodinách při obchůzkách, kdy přispívají k dodržování obecně závazných vyhlášek města, dohlížejí na občanské soužití i na veřejný pořádek. „V současné době působí u Městské policie šest asistentů, kterým jsem dnes v při návštěvě služebny na sídlišti Máj za jejich dobře odvedenou práci poděkoval," dodává primátor.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace