Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Baráčníci to roztočili v kole na tradičním plese

RADOMYŠL - V sobotu 8.února pořádala Obec baráčníků Radomyšl svůj tradiční ples v prostorách sálu místní sokolovny. O ples, který napomáhá udržení tradice, je vždy z řad návštěvníků zájem. Má své kouzlo a svá pravidla a rituály.

 

Začátek plesu je vždy slavnostní. Začíná nástupem krojovaných členů baráčnické obce s praporem ve stylu župního sokolského plesu. Tedy za přítomnosti drába, ponocného, panímaminky, pantatínka. Úvodní slovo patří rychtáři.

K tanci hrála Malá kapela Pavla Havlíka. Nechyběla ani tradiční předtančení ani předtančení v podání baráčníků v tradičních krojích a také těch nejmenších členů obce.

Ples podpořila také bohatá tombola, kde se dalo vyhrát několik dortů, koláčů a jiných pochutin, stejně jako souprav na úklid domácnosti, keramiky a dalších užitečných i dekorativních věcí. Lidé ale ples navštěvují především kvůli skvělé atmosféře a udržení tradice v obci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace