Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Bavorov dá do nových parcel 14 milionů korun, pro hasiče chce novou dodávku

Ilustrační foto

Ilustrační foto

BAVOROV – Sedm milionů korun. S tímto schodkem bude město Bavorov hospodařit v letošním roce, a to při příjmech 29 milionů a výdajích 36 milionů korun. V této podobě byl jednomyslně schválen zastupitelstvem. „Poprvé, co já pamatuji od roku 2002, bude rozpočet schodkový,“ prohlásil starosta Miroslav Fenc. Na pokrytí vyšších výdajů budou zřejmě použity našetřené prostředky z minulých let, kterými město disponuje.

 

Hlavní plánovanou investicí je výstavba základního technického vybavení pro 11 parcel v lokalitě za hřbitovem v Útěšovské ulici. Jedná se o zasíťování v podobě vodovodu, kanalizace, plynu, elektřiny, výstavbu komunikace pro pěší i vozovku a dále také veřejné osvětlení a vysázení zeleně. To vše si vyžádá 14 milionů korun. „Kvůli této vysoké investici počítá rozpočet se schodkem, který pokryjeme nejspíš z naspořených peněz z minulých let," upřesnil Miroslav Fenc.

Dalších deset milionů korun spolkne oprava komunikací, i když zde bude záležet na dotacích, které se Bavorovským podaří získat. Rekonstrukce by se měly týkat jak silnic ve městě, tak v přilehlých obcích. Opravy by se měly dočkat například komunikace v místní části Blanice a v ulici Na Sídlišti a rovněž lesní cesta v Bavorově. Z dalších finančně náročnějších akcí je v plánu rekonstrukce školního hřiště za devět milionů korun. „To bylo naposledy opraveno v roce 1981," zmínil starosta, čímž naznačil, v jakém stavu se aktuálně nachází.

Z Ministerstva pro místní rozvoj bude město žádat o dotace na základní technickou vybavenost zmíněných parcel a rekonstrukce hřiště, z Jihočeského kraje pak prostředky na opravu silnici Na Sídlišti, opravu vodovodu a kanalizace či na nákup nového osobního automobilu pro dobrovolné hasiče. „Ministerstvo vnitra poskytne na tento vůz 450 tisíc, od kraje budeme žádat další příspěvek a zbytek dáme ze svého. Jedná se o dodávku, která se používá k zásahům pro přepravu hasičů, v případě potřeby pro evakuaci osob nebo poskytování humanitární pomoci," vysvětlil Miroslav Fenc.

Z Ministerstva zemědělství by Bavorovští rádi získali dotaci na opravu hasičské nádrže v přilehlé obci Čichtice, která vyjde na 1,5 milionu korun. Šlo by o celkovou rekonstrukci betonové nádrže ze 70. let minulého století, kterou je potřeba vypustit a odbahnit.

Město chce rovněž posílit v oblasti cestovního ruchu, přibyla nová pracovní síla pro nově zřizované infocentrum. „Kdysi jsme ho už plánovali a teď s novým složením zastupitelstva jsme se rozhodli přijmout člověka, který bude mít cestovní ruch a také různé kulturní akce na starosti. Chci, aby infocentrum fungovalo v klasickém režimu. A aby zaměstnankyně měla na starosti i Síň tradic v Panském domě," upřesnil Miroslav Fenc.

V loňském roce došlo v Bavorově k dokončení rekonstrukce silnice II/141 včetně chodníků a vybudování chodníku k „Jahodám", proběhla také další etapa kompletní opravy komunikace Na Sídlišti. „Opravili jsme další část povrchů na bavorovském náměstí a došlo na plynofikaci místní knihovny či městského úřadu," poznamenal starosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace