Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Bezdomovci se v Táboře zabydlují

Ilustrační foto , Autor: wikipedia

Ilustrační foto     Autor: wikipedia

TÁBOR – Je babí léto, ale brzo se ozve i zima, a tak problémy s bezdomovci jsou hodně aktuální. V Táboře přebývá kolem šedesáti lidí bez přístřeší. Můžeme je potkat nejen ve středu města, ale také u všech marketů, na sídlištích a u nádraží. Většina z nich je nemytá, zavání a somrují drobné na alkohol, vybírají popelnice nejen u marketů, ale i na sídlištích. Přespávají ve vchodech domů, průjezdech, v parcích a v různých zákoutích. Jsou většinou hluční, oslovují nebo pokřikují na kolemjdoucí, popíjejí alkohol a lidské potřeby dělají všude.

Jednou z obran je městská vyhláška požívání alkoholu na veřejných prostranstvích. Tento týden, během jednoho dne, městští strážníci odhalili takové čtyři osoby. Bylo to v parku na Pražském Sídlišti, kdy dvaapadesátiletý se sedmašedesátiletým bezdomovcem popíjeli víno na veřejnosti z jedné lahve. O pár hodin později řešila hlídka osmačtyřicetiletého s sedmapadesátiletým bezdomovcem v Husově parku, kteří stejně popíjeli alkohol na veřejnosti. Strážníci činy bezdomovců zdokumentovali a všechny přestupky předali ke správnímu řízení. Provinilcům hrozí nejen pokuta do třiceti tisíc, ale také zákaz pobytu ve městě. Město tak chce bezdomovce vytlačit z parků a centra města. 

Velitel táborských strážníků Petr Svoboda je přesvědčen, že vyhláška městu pomohla, že letošní sezona byla klidnější. Strážníci tak odebrali kolem sedmdesáti nádob s alkoholem, převážně dvoulitrovek bílého vína. V jednom případě jednomu bezdomovci, který byl nejvíce problematický dali i tříměsíční zákaz pobytu ve městě. Ale ten se v listopadu už vrátí, na ulici má přítelkyni a otce.

Někteří z nich se na ulici ocitli díky dluhům, jiní přišli o práci, nepohodli se s rodinou, ale i ti, kteří si zvolili život bezdomovce dobrovolně sami. Loni v Táboře dokonce jeden umrzl.

S bezdomovci má pomoci i Diecézní charita České Budějovice, a ta posílá do táborských ulic mladší pracovnici s dlouholetou zkušeností. Zastupitelé na její činnost odsouhlasili 220 000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace