Úterý 11.12 18:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

• Pusťte Donnu k maturitě

Úterý 11.12 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko.

Bláznivá přestřelka se šťastným koncem, Motor vybojoval alespoň dva body

JIŽNÍ ČECHY – Další nepřesvědčivý výkon, ovšem tentokrát alespoň s dvoubodovým ziskem za vítězství 7:6 na nájezdy, podali hokejisté Českých Budějovic ve středečním utkání 31. kola Chance ligy proti Benátkám nad Jizerou. Motoráci ale minimálně ukázali charakter, když v závěru dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a obrat dokonali v rozstřelu. Hosté se mohli spolehnout zejména na dvojici pendlů z extraligového Liberce Zachar – Ordoš, která se podepsala pod čtyři ze šesti branek svého týmu. U Motoru na sebe upozornila kromě střelecky potentních obránců Plášila s Pýchou také kompletní Šimánkova útočná formace s Beránkem a Babkou na křídlech. Všichni tři si připsali do kolonky účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách pět plusových bodů.

Nepovedenou premiéru si v budějovické brance odškrtl mladý junior Daniel Svoboda, který si vybral několik slabších chvilek a po třetí inkasované brance ve 33. minutě byl vystřídán obvyklou jedničkou Janem Strmeněm. Přesto Motor ještě na začátku 54. minuty prohrával 3:5, ale to největší drama teprve mělo přijít. Nejprve snížil Pýcha a pak Šimánek v 57. minutě vyrovnal na 5:5. Místo toho, aby domácí využili psychické výhody a dorazili nalomeného soupeře, však přišel šok na druhé straně. Exbudějovický obránce a kapitán Benátek Kolmann v 58. minutě napřáhl od modré čáry a hosté znovu vedli – 5:6. Budějovičtí však opět ukázali charakter a v 60. minutě srovnal na 6:6 při power play svou třetí brankou v zápase obránce Karel Plášil. V nájezdech překonal Strmeně jediný hráč hostí a za Motor se prosadili Pýcha s Karabáčkem.

ČEZ Motor ČB – HC Benátky nad Jizerou 7:6sn. (1:1, 2:3, 3:2 – 1:0). Branky a nahrávky: 6. Pýcha (Babka, Šimánek), 24. Plášil (Beránek, Fillman), 30. Plášil (Šimánek), 54. Pýcha (Šimánek), 57. Šimánek (Babka), 60. Plášil (Fillman, Babka), rozhodující nájezd Karabáček – 10. Zachar (Ordoš), 28. Jeník, 33. Ordoš (Žemba, Zachar), 40. Ordoš (Zachar), 50. Ordoš (Zachar), 58. Kolmann (Jeník). Rozhodčí: Čech, Pilný – Zídek, Pechánek. Vyloučení: 5–2. Využití: 0–2. V oslabení: 0–0. Přihlíželo 4618 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Svoboda (33. Strmeň) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, Jandus – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Šimánek, Babka – Čermák, Bradley, P. Novák – Dančišin, Přikryl, Doležal.

Hodnocení Václava Prospala, trenéra Českých Budějovic: „Manšaft asi pochválím, že za stavu 3:5 nesložil zbraně, bojoval do posledních okamžiků a nakonec vyhrál na nájezdy. Zbytek hodnocení, hlavně co se týče týmu a individuálních výkonů, si ale nechám do kabiny. Viděli jsme poslední čtyři zápasy Benátek a věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř, jejich hráči bojují o místo v Liberci. To se potvrdilo."

Další zápas sehrají Jihočeši v sobotu 8. prosince na ledě prvního týmu tabulky – Jihlavy. Úvodní buly bude vhozeno v 17.30 hodin.