Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Blog Zdeňka Lanze: Vypelichaný „třicetiletý samet"

Na neděli 17. listopadu připadá státní svátek České republiky. Je to Den boje za svobodu a demokracii, ale také Mezinárodní den studenstva. Každý občan se může svobodně rozhodnout, co si toho památného 17. listopadu připomene, ale i jak si to připomene. To bude záležet na věku, na životních zkušenostech, osobních zážitcích a postojích každého jednoho z nás. Ti mladší si možná spíš připomenou události 17. listopadu 1989, ti starší zase události 17. listopadu 1939, mnozí jistě obojí. Někteří zavzpomínají v kruhu nejbližších či už jen sami, jiní se svými známými, další se spoluúčastníky událostí. Někteří doma, jiní v hospodě, další třeba na veřejnosti na nejrůznějších akcích a oslavách. Prostě každý podle svého. A tak je to v pořádku.Jsou ale lidé, kterým toto nestačí. Jsou lidé, pro které jsou demokratické volby málo. Zejména tehdy, když je oni sami nebo jejich kandidáti nevyhrají. Jsou to především lidé, kterým „obyčejná" demokracie nestačí. Chtějí jakousi demokracii liberální. Samozřejmě ale jen podle svých představ. Ti budou protestovat. Proti premiérovi, proti ministryni spravedlnosti, proti prezidentovi, proti rozhodnutím státních zástupců či soudců, která se jim nelíbí. Vždy se něco najde.

Své „progresivistické" aktivity budou maskovat pod různými na první pohled bohulibými a vysoce sofistikovanými názvy, jako např. Festival svobody. Budou se scházet na nejrůznějších místech, jako např. na Václavském náměstí a na Letenské pláni v Praze, v krajských, okresních a dalších městech a obcích naší republiky. Budou „debatovat" ve velkých i menších divadlech i v nejrůznějších auditoriích. Budou mezi nimi lidé již dávno mediálně „profláknutí", různí umělci, novináři, kněží, generálové, známí svými nekompromisními postoji k názorům druhých a přesvědčením, že jedině oni mají pravdu. V tom jim budou sekundovat různé „zasloužilé" neziskovky a „veřejnoprávní" media.

Zdaleka nejnebezpečnější je ale snaha těchto lidí proniknout do škol, zejména do základních a středních. Nezletilé náctileté děti jsou totiž indoktrinací „progresivismem" nejzranitelnější.
To samozřejmě dobře vědí i tito lidé. A tak budou chtít naši mládež „ochránit" tím, že ji patřičně politicky proškolí.

A s tím bychom se neměli v žádném případě smířit!

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Jan 

  Reagovat

   

  Pépici z daňového ráje jménem Praha a jejich nohsledi a podržtašky mi mohou s demonstracemi políbit šos. Mám se dobře a dokáži se popasovat s jakýmkoliv politickým režimem a nemusím kvůli tomu fňukat na Václaváku.

  Vloženo 12.11.2019 11:26:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Skutečně vyčerpávající rozbor situace. Doporučuji zůstat v klidu, pravidelně chodit na čerstvý vzduch a věnovat se nějaké lehké, nejlépe tvořivé činnosti.

  Vloženo 12.11.2019 09:42:41

 • olik 

  Reagovat

   

  Za koblihu budu svého guru (myšleno STBáka Babiše) obdivovat a bránit! To je vše, co bylo tímto článkem řečeno

  Vloženo 12.11.2019 09:08:33

 • zájmy-koho 

  Reagovat

   

  Včera na tisk.konferenci ČTK s Minářem:Dáváme ultimátum "Buď A.Babiš odstoupí i s p.Benešovou a nebo se zbaví Agrofertu,médií, ministryně p.Benešové, nebude ovlivňovat justice,jinak budou demonstrace pokračovat.Nic ho"nedouka"/nového vůdce"Ádu"/ neomezuje, může za finance st.kasy plněné daněmi pracujících studovat,ale zjistil,že může mít bez práce koláče" a v tom ho podporují i opoziční politici a političtí turisté z"demagogického bloku",aktivisté a mládež,která nemá žádné zkušenosti ,jen co jim účelově namasírují do hlavy ti opravdu čestní.stojící v tom správném směru-za kterými jsou mnohaleté budovatelské úspěchy. Všude v totalitních režimech stř.Evropy došlo během 7 měsíců ke změně režimu,byli na to připraveni režiséři a vytypovaní vůdci Došlo k rehabilitaci komunistů-překabátění do nových stran -mnohým vlivným pomohla včasná skartace svazků STB a nejhorší je,že výsledky práce a úsilí pracujících byly přerozděleny mezi pár milionářů a miliardářů,vznikli nezaměstnaní, lidé žijící pod hranicí bídy a pod mostem,zcela se zkazily charaktery lidí,zvítězily peníze a touha po moci,stali jsme se spojenci NATOa v cizích státech,které nás neohrožují,bojují za cizí zájmy

  Vloženo 12.11.2019 08:28:56

  • Ty 

   Reagovat

    

   Asi mluvíš jazykem jiného kmene. Vůbec nerozumím tomu co jsi chtěl rici.

   Vloženo 12.11.2019 09:08:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Samet s nápadem odstranit komunisty od moci zamet. Po třiceti letech se ukázalo, že v Česku žije většina komunistů a levičáků než lidí rozumně uvažujícícch a schopných sami o sebe se postarat. Bohužel počet lidí neurvale vymáhajících pomoc od státu se dnes šíří i vyspělými kapitalistickými zeměmi jako mor.

  Vloženo 12.11.2019 07:18:01

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ti co nekradou chtějí také žít

   Vloženo 12.11.2019 07:56:15

   • Ubožáčku 

    Reagovat

     

    To chcete říct, že jen ti co kradou se mají dobře?
    Takovéhle výkřiky jsou slyšet od lidí neschopných se o sebe postarat. Že se máte špatně je jen Váš problém,Vaše neschopnost.
    Já nekradu, jsem zaměstnán a rozhodně nemůžu říct, že bych se měl špatně.

    Vloženo 12.11.2019 08:15:36

    • Jan 

     Reagovat

      

     Pravda, pravda já se také nemám špatně, ale nemíním ze svých daní sanovat minulé a současné tunely např. kuponová privatizace, fotovoltaiky či církevní restituce a to jsem vypsal jen ty do očí bijící. Mladíček Minář a jemu podobní kavárníci a vítači slyšeli o sametu z doslechu, totalitu nezažili a teď nám tu chce kázat demokracii a odvolávat politiky co mu údajně berou jeho fiktivní hračku. Milion chvilek je k smíchu resp. k pláči. Měli by si napřed odpovědět na otázku kdo dopustil, aby se komouši a STBáci mohli dostat beztrestně k lizu a toho soudit. Ne, současného premiéra či prezidenta. Jinak mají sami máslo na hlavě a jsou těmi největšími kolaboranty.

     Vloženo 12.11.2019 11:13:33

  •  

   Reagovat

    

   Když se jim ta pomoc přímo servíruje na stříbrném podnosu, tak proč toho nevyužít,ne? Pak se zadluží a hned se jim nabídne oddlužení. Nerozumím.

   Vloženo 12.11.2019 22:25:10

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace